از اول شهریور ماه

تولید كنندگان ماسك موظف به ثبت اطلاعات در سامانه جامع تجارت ایران هستند

تولید كنندگان ماسك موظف به ثبت اطلاعات در سامانه جامع تجارت ایران هستند به گزارش نت واش معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) استان تهران اعلام نمود كه كلیه واحدهای تولید كننده ماسك شامل (صنعتی و صنفی) دارای تاییدیه وزارت بهداشت، از اول شهریور موظف به ثبت نام و درج اطلاعات واحد تولیدی خود در سامانه جامع تجارت ایران هستند.


مجتبی شیر قاضی در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: واحدهای تولیدی باید عملکرد دریافت مواد اولیه و فروش ماسک خویش را به صورت مستمر در سامانه به آدرس www.ntsw.ir ثبت کنند. همینطور مواداولیه تولید ماسک (ملت بلون) فقط در اختیار واحدهای تولید کننده تایید شده در سامانه قرار می گیرد.
شیر قاضی با اشاره به اینکه اولین نشست مدیریت جامع مواد اولیه تولید ماسک در سازمان صمت استان تهران باحضور تعدادی از مسؤلان و تولید کنندگان ماسک در سطح استان برگزار شد، خاطرنشان کرد: در این نشست مقرر شد درصورت مشاهده فعالیت واحدهای تولیدی خارج از سامانه مذکور و عرضه ماسک خارج از شبکه، از راه معاونت بازرسی و نظارت با آن واحد متخلف حسب ضوابط و مقررات برخورد قانونی شود.
ادارات، دستگاه ها و فروشگاه های زنجیره ای برای دریافت ماسک به اتاق اصناف رجوع کنند
همینطور به قول معاون امور بازرگانی سازمان صمت تهران، کلیه ادارات، دستگاه ها و فروشگاه های زنجیره ای جهت تهیه ماسک مورد نیاز خود با عرضه درخواست کتبی باید به اتاق اصناف تهران رجوع کنند.
وی درانتها تصریح کرد: کلیه واحدهای تولیدکننده مکلف به رعایت قیمت های مصوب ستاد لجستیک مقابله با کرونا شامل ماسک سه لایه صنعتی 1500 تومان و ماسک سه لایه صنفی(کارگاهی) 1300 هستند که در صورت مشاهده تخلف مراتب از راه بازرسی و نظارت سازمان متبوع مطابق ضوابط و مقررات رفتار خواهد شد.
به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، طبق اعلام مرکز امور اصناف و بازرگانان وزارت صمت قیمت ماسک در داروخانه ها، فروشگاه های زنجیره ای و فروشگاه های اینترنتی باید ۱۳۰۰ تومان و در سوپرمارکت ها، خواربارفروشی ها ایستگاه های مترو و اتوبوس ۱۵۰۰ تومان باشد، اما مشاهدات میدانی هم نشان داده است حداقل قیمت ماسک در داروخانه ها معمولاً ۲۰۰۰ تومان است و حتی ۲۵۰۰ و ۳۰۰۰ تومان هم فروخته می شود. البته وزارت صمت اواخر تیر ماه وعده داده بود که با سیستمی شدن فرایند تولید و توزیع ماسک، اگر تخلف هر یک از شبکه های تولید و توزیع احراز شود، سهمیه مواد اولیه آنها قطع می شود که این روند می تواند مانع از گران فروشی ماسک شود. در نهایت ۱۳ مردادماه اعلام گردید که همه واحدهای تولید و توزیع ماسک موظفند فرایندهای در رابطه با تولید یا عرضه ماسک را در سامانه جامع تجارت یا سامانه ussd ثبت کنند.
درباره علت رعایت نشدن نرخ مصوب ماسک در داروخانه ها، به تازگی نایب رییس انجمن داروسازان تهران هم گفته که ماسک سه لایه پرستاری صنعتی با قیمت مصوب دولتی در داروخانه ها پیدا نمی گردد، اما همان برندهایی که ماسک صنعتی تولید می کنند، اقلام شان در بازار آزاد به وفور یافت می شود که این ماسک ها را بدون فاکتور و با قیمت بالای ۲۰۰۰ تومان به داروخانه عرضه می کنند.1399/06/03
13:41:01
5.0 / 5
2131
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است