آغاز پروسه خوداظهاری مشخصات ماینرهای وارداتی در سامانه بهین یاب

آغاز پروسه خوداظهاری مشخصات ماینرهای وارداتی در سامانه بهین یاب به گزارش نت واش مدیركل دفتر امور طرح های وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: در امتداد اجرای تصویب نامه هیئت وزیران بمنظور تعیین تكلیف وضعیت دستگاه های استخراج رمزارز موجود در كشور، امكان ثبت مشخصات هویتی و نیز تعداد، نوع و مدل دستگاه های ماینر از تاریخ 27 مردادماه در سامانه بهین یاب فراهم گشته است.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، به نقل از شاتا، علیرضا هادی اضافه کرد: همه دارندگان دستگاه های مذکور، یک ماه فرصت دارند بوسیله لینک خوداظهاری ایجادشده در صفحه اصلی سامانه بهین یاب، نسبت به ثبت این مشخصات اقدام نموده و حقوق و عوارض دولتی که با هماهنگی گمرک ج. ا. ا. در حال تعیین و پیش بینی در سامانه است را پرداخت کنند.
مدیرکل دفتر امور طرح های وزارت صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: دستگاه هایی که تابحال به صورت غیرقانونی وارد کشور شده اند فقط بوسیله تکمیل فرم خوداظهاری و مشخص کردن نحوه و مکان استفاده از این دستگاه ها می توانند وارد چرخه فعالیت قانونی شوند.
هادی افزود: پیش نویس بخشنامه اجرایی طرح خوداظهاری، موضوع بند ۵ مصوبه هیأت دولت نیز در وزارت صمت تهیه شده و جهت بررسی و تصویب به ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز پیشنهاد شده است و جلسات بررسی و تصمیم گیری در این عرصه در حال برگزاری است.
نگهداری از دستگاه ها در مراکز فاقد مجوز ممنوع است
وی هم چنین اظهار داشت: باتوجه به دستورالعمل صدور جوازتأسیس و پروانه بهره برداری استخراج رمزارز، صدور مجوز فقط در شهرک های صنعتی، مناطق آزاد تجاری و نیروگاه های جدیدالاحداث میسر بوده و نگهداری از دستگاه ها در مراکز فاقد مجوز ممنوعست.
هادی درباب اعتبار مجوزهای صادره افزود: مدت اعتبار جوازهای تأسیس صادره در حوزه رمزارز شش ماه بوده و فقط در صورت احراز پیشرفت فیزیکی برای یکبار و به مدت شش ماه تمدید خواهد شد.
مدیرکل دفتر امور طرح ها عنوان کرد: تابحال تعداد ۶۴۶ فقره جوازتأسیس و ۲ فقره پروانه بهره برداری در این عرصه صادر گردیده است که پیش بینی می شود با انجام پروسه خوداظهاری تعداد مجوزهای صادره افزایش داشته باشد.
منبع:

1399/05/31
12:07:07
5.0 / 5
2102
تگهای خبر: تجاری , دستگاه , دولت , صنعت
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است