صرفه جویی ارزی ۱ و نیم میلیارد یورویی با بومی سازی ۱۹ هزار قطعه فولادی

صرفه جویی ارزی ۱ و نیم میلیارد یورویی با بومی سازی ۱۹ هزار قطعه فولادی به گزارش نت واش معاون برنامه ریزی و توانمندسازی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، با اشاره به اینكه طی ۱۲ سال گذشته ۱.۵ میلیارد یورو در صنعت فولاد بومی سازی شده است، تصریح كرد كه هر زمان تحریم ها بیشتر شده، اجبار به بومی سازی هم بیشتر و این اجبار به نفع كشور شد.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، امیر خرمی شاد در نشست کمیته آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو با اشاره به اینکه طی دهه های اخیر، ساخت تجهیزات و بومی سازی در صنایع کشور، رابطه معناداری با درآمدهای ارزی داشته است اظهار داشت: هر زمان تحریم ها و فشارها افزایش پیدا کرد، درآمدهای ارزی کشور هم سیر نزولی داشته اما بومی سازی به صورت اجبار و نه انتخاب، روند صعودی پیدا کرده است که البته این اجبار همیشه به نفع کشور بوده است؛ بطوریکه در صنعت فولاد ایران، شرکت ها و سازندگان با تحقیق و پژوهش، حدود ۱۹ هزار قطعه را بومی سازی کرده اند.
وی ادامه داد: راه اندازی سامانه عرضه و تقاضا قطعات و تجهیزات فولادی، با هدف ایجاد هماهنگی بین سازندگان و نیازمندان قطعات صنعت فولاد صورت گرفته است. پیش از این، ممکن بود شرکتی مبادرت به ساخت قطعه مورد نیاز خود کند، درحالی که شرکتی دیگر هم همان قطعه را تولید می کرد؛ بنابراین سامانه های مذکور از هدر رفت وقت و هزینه ناشی از باردیگر کاری ها جلوگیری می کند و قطعات و تجهیزات ساخته شده بعنوان محصولات ملی ثبت می شوند تا شرکت ها بتوانند از آنها استفاده کنند.
طبق اعلام ایمیدرو، سند نقشه راه معدن و صنایع معدنی دارای ۷۲ راهبرد است و ایمیدرو مسئول اجرا و پیگیری ۳۳ راهبرد در بخش معدن و صنایع معدنی است.1399/05/28
10:18:31
5.0 / 5
2257
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است