اخطار هواشناسی نسبت به بارندگی و كاهش دما در شمال كشور

اخطار هواشناسی نسبت به بارندگی و كاهش دما در شمال كشور به گزارش نت واش سازمان هواشناسی با صدور هشداری نسبت به بارندگی توام با وزش باد شدید و كاهش دما در استان های شمالی كشور اطلاع داد.به گزارش نت واش به نقل از مهر، بر مبنای اخطار زرد رنگ سازمان هواشناسی بعدازظهر امروز (۲۳ مرداد ماه) رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقت در ارتفاعات هرمزگان و احتمال طغیان رودخانه های فصلی، آب گرفتگی و برخورد صاعقه پیشبینی می شود.
در چنین شرایطی پرهیز از اتراق در اطراف رودخانه ها و احتیاط در صعود به ارتفاعات سفارش می شود.
همچنین شنبه (۲۵ مرداد ماه) بارندگی توام با وزش باد شدید و کاهش دما در استان های مازندران، گلستان، اردبیل (بویژه مرز گیلان) و شمال استان آذربایجان شرقی و روز یکشنبه (۲۶ مرداد ماه) در استان های مازندران، گلستان، اردبیل، خراسان شمالی و شمال استان های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی رخ خواهد داد.
فعالیت این سامانه روز دوشنبه (۲۷ مرداد ماه) در استان های گیلان، مازندران، گلستان و شمال استان های آذربایجان شرقی، شمال آذربایجان غربی دور از انتظار نخواهد بود.
پیش بینی می شود فعالیت این سامانه خسارت به شالیزارها، احتمال بالا آمدن ناگهانی آب مسیل ها و رودخانه ها و احتمال آبگرفتگی را به همراه داشته باشد ازاین رو در چنین شرایطی انتقال محصولات برداشت شده بویژه شلتوک به مکان های سرپوشیده (در کرانه های خزر) و عدم تردد در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها سفارش می شود.
همچنین سازمان هواشناسی با صدور اخطار نارنجی نسبت به نفوذ و فعالیت سامانه بارشی از روز شنبه (۲۵ مرداد ماه) در استان گیلان و بارندگی توام با وزش باد شدید و کاهش ۶ تا ۱۰ درجه ای دما اطلاع داد.
بر اساس اخطار سازمان هواشناسی بر اثر فعالیت این سامانه خسارت به شالیزارها، بالا آمدن ناگهانی آب مسیل ها و رودخانه ها دور از انتظار نخواهد بود. ازاین رو در چنین شرایطی انتقال محصولات برداشت شده بویژه شلتوک به مکان های سرپوشیده، بازنگری از دیوار استخرهای ماهی گرمابی، عدم اسکان در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها سفارش می شود.


1399/05/27
10:33:17
5.0 / 5
2199
تگهای خبر: آب , برق , محصولات , هوا
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است