طلا در یك قدمی 2000 دلار

طلا در یك قدمی 2000 دلار نت واش: قیمت طلا در معاملات روز سه شنبه تحت تاثیر افت ارزش دلار و انتظارات برای تداوم سیاست پولی تسهیلی بانك مركزی آمریكا بیش از 1.5 درصد صعود كرد و به مرز 2000 دلار نزدیك شد.به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۱.۴ درصد افزایش یافت و به ۱۹۶۹ دلار و ۷۶ سنت رسید. بهای معاملات این بازار در ابتدا حدود ۴۰ دلار افزایش یافته و تا رکورد ۱۹۸۰ دلار و ۵۷ سنت صعود کرده بود اما موج سودگیری موجب عقب نشینی قیمت شد.

طلا در بیش از یک هفته گذشته بیش از ۱۳۰ دلار افزایش قیمت داشته برای اینکه سرمایه گذاران انتظار دارند بانک مرکزی آمریکا سیاست فوق تسهیلی خودرا در نشست هفته جاری تایید کند.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۱.۷ درصد افزایش، به ۱۹۶۳ دلار و ۳۰ سنت رسید.

نقره هم روند صعودی داشت و بهای هر اونس این فلز ۶.۴ درصد صعود کرد و به ۲۶ دلار و ۱۹ سنت رسید که بالاترین قیمت از آوریل سال ۲۰۱۳ بود.

به گفته مایکل مک کارتی، رئیس استراتژیست شرکت سی ام سی مارکتس، یکی از عوامل اصلی افزایش قیمت طلا، ضعیف شدن ارزش دلار در آستانه نشست بانک مرکزی آمریکا بود که انتظار می رود موضع سیاست پولی فعلی خودرا مورد تایید قرار دهد. همین طور نگرانیهای جهانی فزاینده ای به خصوص در روابط آمریکا و چین وجود دارد. به علاوه تشدید شیوع ویروس کرونا به احیای اقتصادی ضربه می زند و فضای نقدینگی بالا هم سبب شده است خرید فلزات باارزش به گزینه منطقی برای سرمایه گذاران تبدیل گردد.

شاخص دلار در پایین ترین حد دو سال اخیر ایستاد، برای اینکه سرمایه گذاران نگران صدمات ویروس کرونا به اقتصاد آمریکا بوده و منتظر تصویب بسته نجات مالی جدید دیگری هستند.

بر اساس گزارش رویترز، افزایش قیمت طلا با وجود صعود بازارهای سهام حاصل شد.

جذابیت طلا بعنوان دارایی امن همین طور با وخامت روابط میان آمریکا و چین و ضعیف شدن امیدها به احیای اقتصادی سریع در شرایطی که شیوع ویروس کرونا هیچ نشانه ای از آهسته شدن ندارد، روی داد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۵ درصد افزایش، در ۹۵۰ دلار و ۱۳ سنت ایستاد. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۹ درصد افزایش، ۲۳۳۱ دلار و ۷۶ سنت معامله شد.

منبع:

1399/05/07
15:25:06
5.0 / 5
2088
تگهای خبر: بازار
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است