مدیرعامل اتحادیه تولیدكنندگان فرش دست باف خبر داد

كاهش ۴۳۰ میلیون دلاری صادرات فرش ایران در سال قبل

كاهش ۴۳۰ میلیون دلاری صادرات فرش ایران در سال قبل مدیرعامل اتحادیه تولیدكنندگان فرش دست باف می گوید یكی از اصلی ترین حوزه های اقتصادی ایران كه آمریكا بر روی محدود كردن آن دست گذاشته حوزه فرش دست باف ایران بوده است و تحت تاثیر محدودیت ها صادرات این محصول كاهش جدی داشته است.


عبدالله بهرامی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: بررسی شرایط تحریمی نشان میدهد که بعد از نفت، دومین حوزه ای که آمریکا تلاش نموده بیشترین محدودیت ها را در قالب آن مقابل اقتصاد ایران اعمال نماید، حوزه فرش دست باف بوده است، تا جایی که آمارها نشان میدهد صادرات ایران در این عرصه از حدود ۵۰۰ میلیون دلار در سال قبل به مرز ۷۰ میلیون دلار کاهش یافته است.
وی با اعلان اینکه برنامه ریزی برای عبور از محدودیت های آمریکا، اصلی ترین اولویت فعالان صنعت فرش است، بیان کرد: ما در کنار مشکلات بین المللی در حوزه تعهد ارزی نیز اختلافاتی با بانک مرکزی داشته ایم و بعضی از صادرکنندگان فشار زیادی تحمل کردند. این در حالیست که باتوجه به شرایط امروز کشور، ضرورت حمایت قاطع از صادرکنندگان بارها مورد تاکید قرار گرفته است.
مدیرعامل اتحادیه تولیدکنندگان فرش دست باف با اشاره به تولید سالانه سه میلیون متر مربع فرش دست باف در ایران، اظهار داشت: آمارها نشان میدهد که بخش قابل توجهی از این فرش ها را طبقات کم درآمد جامعه می بافند و از ایران پشتیبانی از آنها، پشتیبانی از حفظ اشتغال در بین این گروه ها خواهد بود.
بهرامی با اشاره به برخی گمانه زنی های شکل گرفته درباره برگزاری یا عدم برگزاری نمایشگاه فرش تهران، اظهار نمود: نمایشگاه بهترین عرصه برای ارائه آخرین تولیدات و محصولات کشور است و ما به چند دلیل معتقدیم این نمایشگاه باید اجرا شود. نخست آنکه با توجه فشارهای آمریکا، برگزاری نمایشگاه نشان خواهد داد که این صنعت همچنان در ایران با قدرت به کار خود ادامه داده است. دوم آنکه فضایی برای عرضه محصولات جدید به وجود آمده و امکان و به دست آوردن نقدینگی جدید وجود خواهد داشت و سوم ارتباطات میان فعالان این حوزه را حفظ می نماید.
وی اشاره کرد: هرچند انتشار ویروس کرونا، کار را دشوار کرده اما امیدواریم با حمایت مسئولان و تایید وزارت بهداشت شرایط برای برگزاری ایمن این نمایشگاه فراهم شده و قسمتی از دغدغه های سرمایه گذاران این حوزه برطرف شود.
به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، قبل از این مدیرعامل شرکت نمایشگاه ها از تلاش این شرکت برای رسیدن به یک جمع بندی مشترک با وزارت بهداشت و ستاد ملی مقابله با کرونا برای برگزاری نمایشگاه های اقتصادی، با رعایت پروتکل های بهداشتی آگاهی داده بود.1399/05/02
17:19:51
5.0 / 5
2437
تگهای خبر: بهداشت , تولید , صادرات , صنعت
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است