سرپرست وزارت صمت:

واردات موبایل طبق روال گذشته انجام می شود

واردات موبایل طبق روال گذشته انجام می شود در حالیكه ساعاتی پیش انجمن واردكنندگان موبایل گفته گوشیهای با ارزش بالای ۳۰۰ یورو از آغاز سال جاری از بانك مركزی تخصیص ارز نگرفتند، سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) اعلام نمود كه واردات موبایل طبق روال گذشته انجام می شود و ممنوعیت واردات موبایل های با ارزش بالای ۳۰۰ یورو منتفی است.


حسین مدرس خیابانی در حاشیه جلسه هیئت دولت اظهار نمود: تخصیص ارز برای موبایل های زیر ۳۰۰ دلار پیشنهاد کمیته کارشناسی بانک مرکزی برای مدیریت منابع ارزی بود که تمرکز بر تخصیص ارز به موبایل های زیر ۳۰۰ دلار باشد.
وی با اشاره به اینکه این پیشنهاد باید به تصویب سایر مسؤلان برسد، اظهار داشت: هم اکنون طبق هماهنگی صورت گرفته بین وزارت صمت، اطلاعات و بانک مرکزی هیچ تغییری در رویه واردات موبایل صورت نگرفته و هیچ ابلاغیه ای به گمرک اعلام نشده است، ازاین رو واردات موبایل طبق روال گذشته صورت خواهد گرفت.
این در شرایطی است که ساعاتی پیش رئیس کمیسیون تنظیم بازار انجمن واردکنندگان موبایل، گفته که گوشیهای با ارزش بالای ۳۰۰ یورو از آغاز سال جاری هم از بانک مرکزی تخصیص ارز نگرفتند و تمامی کالاهای با این ارزش در این زمان، به صورت غیررسمی وارد شده است.
البته همین امروز رئیس اتحادیه فروشندگان دستگاه های صوتی و تصویری و تلفن همراه و لوازم جانبی اظهار داشت که با عنایت به لغو ممنوعیت واردات تلفن همراه با ارزش بالای ۳۰۰ یورو دلیلی برای افزایش قیمت موبایل وجود ندارد و قیمت ها باید به حالت قبل برگردد، ازاین رو بهتر است شهروندان برای خرید موبایل عجله نکنند.
داستان از آنجا شروه شد که در ایام اخیر محدودیت واردات موبایل با ارزش بالای ۳۰۰ یورو که از جانب انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی اعلام شده بود خبرساز شد، اما چند روز بعد این انجمن در اطلاعیه ای که با عنوان "شفاف سازی در مورد محدودیت واردات موبایل با ارزش بالای ۳۰۰ یورو"، منتشر کرد، اعلام نمود که این تصمیم به علت "محدودیت های اخیر ارزی و در جهت تأمین حداکثری نیاز موبایل در کشور و کنترل و مدیریت بهینه واردات تمامی کالاها در کشور صورت گرفته است. "
اما روز گذشته در کمیته مشترک میان بانک مرکزی و وزارتخانه های صمت و ارتباطات و فناوری اطلاعات مبحث اعمال ممنوعیت واردات گوشیهای بالای ۳۰۰ یورو منتفی شد.
منبع:

1399/04/19
15:58:13
5.0 / 5
2383
تگهای خبر: بازار , دستگاه , دولت , صنعت
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است