برگزاری رویداد ایده پردازی ساخت نانوحسگرهای زیستی تشخیص سریع

برگزاری رویداد ایده پردازی ساخت نانوحسگرهای زیستی تشخیص سریع دومین رویداد ملی ایده پردازی و طراحی و ساخت نانو سنسورهای زیستی تشخیص سریع در حوزه های طراحی و ساخت انواع سنسورهای تشخیص مستمر بیرون بدنی و درون بدنی و سنسورهای تشخیصی سریع پوشیدنی در شهریورماه سال جاری برگزار می گردد.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، دکتر ابوالفضل میرزاپور، دبیر شبکه پیشران و رویداد ملی طراحی و ساخت نانوحسگرهای زیستی تشخیص سریع، این شبکه را نخستین شبکه ملی نوآوری در حوزه فناوری های راهبردی توصیف کرد و اضافه کرد: با همکاری و حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و ستاد توسعه زیست فناوری کشور و با هدف بومی سازی فناوری های راهبردی طراحی و ساخت سامانه های تشخیص سریع در کاربردهای مختلف پزشکی و غیر پزشکی، دومین رویداد ملی ایده پردازی و طراحی و ساخت نانو سنسورهای زیستی تشخیص سریع را شهریور ماه سالجاری در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار می نماییم.
وی این رویداد ملی را بستری جهت هدفمندسازی و هم افزایی ظرفیت های علمی و دانش کشور به منظور توسعه فناوری و ارتقاء کارآفرینی در حوزه سنسورهای زیستی دانست و اضافه کرد: علیرغم توانمندی های دانشی قابل توجه کشور در این عرصه متاسفانه بخش قابل توجهی از نیاز کشور در این عرصه از راه واردات تأمین می شود. در حالیکه امکان دستیابی به این فناوری ها در داخل و با تاکید بر توانمندی متخصصان داخلی وجود دارد.
دبیر دومین رویداد ملی ایده پردازی و طراحی و ساخت نانوحسگرهای زیستی تشخیص سریع، مهمترین حوزه های موضوعی این رویداد را طراحی و ساخت انواع سنسورهای تشخیص مستمر بیرون بدنی و درون بدنی، طراحی و ساخت نانوحسگرهای تشخیصی LFA، طراحی و ساخت سنسورهای تشخیصی سریع پوشیدنی و طراحی و ساخت سنسورهای تشخیص سریع غیر متعارف اعلام نمود.
میرزاپور تصریح کرد: در این رویداد ملی اساتید، دانشجویان، صاحب نظران و خبرگان علمی که در این عرصه فعالیت نموده و طی تحقیقات و پژوهش های خود به نمونه های آزمایشگاهی دست پیدا کردند می توانند طرح های خویش را تا ۳۱ تیر ماه ۱۳۹۹ از راه سایت شبکه پیشران به آدرس www.fast-diagnostic.ir به دبیرخانه رویداد ارسال نمایند.
به قول وی طرح های دریافت شده برتر بعد از ارزیابی علمی و تخصصی و همینطور بررسی قابلیت های نوآورانه ضمن بهره مندی از جوایز نقدی و حمایت های معنوی شبکه، در روز رویداد که در شهریور ماه سال ۹۹ برگزار می شود، در حضور سرمایه گذاران، شتابدهنده ها و صندوق های سرمایه گذاری عرضه می شوند. طرح های برگزیده ضمن دریافت گواهی تائید از حمایت های تجاری سازی شبکه بهره مند می شوند.
بر مبنای اعلام ستاد نانو، دبیر شبکه پیشران همینطور از طریق اندازی نخستین مدرسه تخصصی نانوبیوسنسور با حضور مدرسان تراز اول کشور در این عرصه اطلاع داد و اضافه کرد: مدرسه تخصصی نانوبیوسنسور که به صورت سالانه برگزار می گردد در نظر دارد با بهره مندی از ظرفیت های علمی، آموزشی و تحقیقاتی کشور در این عرصه سطح علمی و مهارتی دانشجویان و پژوهشگرانی که در این عرصه مشغول فعالیت هستند، را افزایش دهد. آشنایی با مفاهیم پایه نانوبیوسنسور، آشنایی با روش های طراحی و ساخت نانوبیوسنسورهای تشخیص سریع بر پایه موبایل همچون اصلی ترین واحد های درسی این مدرسه تخصصی است.
منبع:

1399/04/10
13:32:47
5.0 / 5
2643
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است