نرخ مصوب مرغ، ۱۵ هزار تومان

نرخ مصوب مرغ، ۱۵ هزار تومان سرپرست معاونت بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) اعلام نمود كه قیمت جدید مرغ گرم آماده پخت در ستاد تنظیم بازار، 15 هزار تومان به اضافه 5 درصد كمتر یا بیشتر به اختیار استانداران تعیین شد.


محمدرضا کلامی در حاشیه جلسه ستاد تنظیم بازار اظهار نمود: به سبب اهمیت تعیین نرخ کالاها، امروز (چهارشنبه) جلسه نود و هشتم ستاد تنظیم بازار به صورت فوق العاده انجام شد.
وی اضافه کرد: باتوجه به تحلیلی که دستگاه های متولید و تشکل های در رابطه با کالاهای مختلف مطرح نمودند، ضرورت استمرار تولید و جلوگیری از زیاد مرغداران و همین طور گران فروشی در بازار، نرخ مرغ در سطح خرده فروش ۱۵ هزار تومان تعیین شد.
البته بگفته این مقام مسئول این رقم می تواند بنا بر تصمیم استانداران بعنوان روسای کارگروه ستاد تنظیم بازار استانها باتوجه به ظرفیت تولید و قیمت تمام شده در استان های مختلف پنج درصد بیشتر یا کمتر تعیین شود.
قیمت شیرخام هر کیلو ۲۹۰۰ تومان تعیین شد
دبیر ستاد تنظیم بازار در ادامه از مصوبه این ستاد درباب قیمت شیر خام آگاهی داد و اعلام نمود که قیمت شیر خام برای عرضه در بازار ۲۹۰۰ تومان تعیین شد که تا ۷ درصد نیز تلرانس قیمت بر اساس کیفیت شیر عرضه شده برای آن پیش بینی شده است.
وی با اعلان اینکه این تصمیم در امتداد پشتیبانی از تولید شیر توسط دامداران و پشتیبانی از حقوق مصرف کنندگان اتخاذ شده است و کارخانجات لبنی باید با این نرخ شیر خودرا خریداری کنند، اظهار نمود: البته برای پشتیبانی از ظرفیت های تولید، اجازه دادیم تا ۷ درصد در این بخش تلرانس قیمتی وجود داشته باشد؛ اما بالاتر از این رقم را اجازه نخواهیم داد و ملاک اعمال قانون، همین عدد است.
همچنین بگفته سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت این قیمت مربوط به شیر کیفی ۳.۵ درصد چربی است و با افزایش درصد چربی، قیمت شیر نیز تغییر می کند و به ازای هر درصد چربی ۵۰ تومن به قیمت کالا می تواند افزوده شود.
به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، با توجه به این که نرخ مصوب هر کیلوگرم شیر خام در سال ۱۳۹۸ حدود ۲۳۹۰ تومان در نظر گرفته شده بود، این نرخ با افزایش حدود ۲۱ تا ۲۸ درصدی روبه رو شده است.1399/04/04
19:56:12
5.0 / 5
2652
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است