افزایش ۵ و چهار دهم درصدی سرمایه گذاری خارجی در طرح های صنعتی

افزایش ۵ و چهار دهم درصدی سرمایه گذاری خارجی در طرح های صنعتی تازه ترین آمار انتشار یافته از طرف وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نشان میدهد كه در دو ماهه اول امسال حجم كل سرمایه گذاری خارجی در طرح های صنعتی، معدنی و تجاری مصوب در هیات سرمایه گذاری خارجی 5.4 درصد نسبت به زمان مشابه سال قبل افزایش یافته است.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، بر طبق این آمار در دو ماهه اول امسال تعداد ۱۸ طرح سرمایه گذاری خارجی صنعتی، معدنی و تجاری در هیات سرمایه گذاری خارجی مصوب شده که نسبت به تصویب ۱۴ طرح در زمان مشابه سال قبل ۲۸.۶ درصد افزایش داشته است.
همین طور مجموع سرمایه گذاری این طرح ها در دو ماهه امسال معادل ۴۱۷ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار بوده و نسبت به زمان مشابه سال قبل ۵.۴ درصد رشد داشته است، چونکه رقم سرمایه گذاری در ۱۴ طرح صنعتی، معدنی و تجاری مصوب در هیات سرمایه گذاری خارجی طی دو ماهه اول سال قبل معادل ۳۹۵ میلیون و ۹۰۰ دلار بوده است.
قبل تر هم آمار سرمایه گذاری های خارجی مصوب تحت پوشش قانون تشویق و حمایت سرمایه گذاری خارجی در فروردین ماه منتشر شده بود که برمبنای آن در فروردین ماه امسال سیستان و بلوچستان بیش از ۷۰ درصد حجم سرمایه گذاری خارجی مصوب را به خود اختصاص داده و ۷۶ درصد سرمایه گذاری ها نیز از طرف آلمان انجام شده است.
همین طور سهم صنعت از این طرح ها ۷۸ درصد و سهم تجارت و معدن هر کدام ۱۱ درصد از لحاظ تعداد بوده است.
بیشترین حجم سرمایه گذاری خارجی در فروردین ماه نیز در گروه های ساخت مواد و محصولات شیمیایی و ساخت کک، فراورده های حاصل از تصفیه نفت و سوخت های هسته ای صورت گرفته است.


1399/03/30
21:38:31
5.0 / 5
2873
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است