مدیرعامل شركت فولاد هرمزگان:

كرونا تأثیری بر فرایند صادراتی مان نداشته است

كرونا تأثیری بر فرایند صادراتی مان نداشته است به گزارش نت واش هرمزگان مدیرعامل شركت فولاد هرمزگان با اشاره به اینكه كرونا هیچ تأثیری بر فرایند صادراتی ما نداشته است، خاطرنشان كرد: بازارهای صادراتی جدیدی را هم كشف كرده ایم كه برای صادرات به آنها در حال برنامه ریزی هستیم.فرزاد ارزانی ظهر امروز(۲۵ خردادماه) در نشستی خبری که به صورت آنلاین با خبرنگاران برگزار می شد، اظهار نمود: در فاز توسعه شرکت از ظرفیت۱.۵ میلیون تن به ۲ میلیون تن هستیم. ما به دنبال تولید ورق هم در فولاد هرمزگان هستیم تا نیازهای بازار داخل و صادراتی را بهتر تأمین نماییم. آگهی فراخوان آنرا هم داده ایم و امیدواریم بتوانیم با حضور شرکت های داخلی و با حمایت فولاد مبارکه، این مهم را تحقق بخشیم.

وی خاطرنشان کرد: برنامه های توسعه فولاد هرمزگان در زمینه بازارهای صادراتی جدید در جهت افزایش ظرفیت اسمی و بسته به نیاز شرکت های نوردی، سهم بازار داخل را تأمین و مابقی را صادر می نماییم. ۹۰۰ هزار تن سهم ما از بازار داخلی است و حدود ۶۰۰ هزار تن را هم صادر خواهیم کرد.

ارزانی با اشاره به اینکه بازارهای صادراتی جدیدی را هم کشف کرده ایم که برای صادرات به آنها در حال برنامه ریزی هستیم، تصریح کرد: ما مدعی بهترین و کیفی ترین اسلب های کشور هستیم. عیوب نوردی ما روی اسلب به شاخص ۱.۶ رسیده است که همچنان به دنبال بهبود هرچه بیشتر کیفیت هستیم.

وی تصریح کرد: در مورد برنامه های فولاد در زمینه افزایش محصولات تولیدی هم بر پایه ظرفیت خودمان عمل می نماییم.

ارزانی با اشاره به اینکه افزایش سرعت شارژ کوره را در دستور کار داریم. این ظرفیت ما را بالاتر خواهد برد، افزود: از سوی دیگر تزریق اکسیژن بیشتر به کوره ها هم به دنبال افزایش ظرفیت هستیم. این دو پروژه در اواخر سال جاری به بهره برداری خواهد رسید و در سال جهش تولید هم تلاش می نماییم که ۵۰ هزار تن به ظرفیت مان بیفزاییم.

وی افزود: برنامه ریزی شده که قطب سوم فولاد کشور در هرمزگان ایجاد شود. هدف گذاری تولید ۱۰ میلیون تن برای تبدیل هرمزگان به قطب سوم تولید فولاد است. ایمیدرو محور این مورد است که بتوان از راه شرکت های موجود در منطقه این ۱۰ میلیون تن را محقق کند و با عنایت به جلسات خوبی که مستمراً در ایمیدرو در حال پیگیری است، طی دو سه ماه آینده خبرهای مهمی در این حوزه خواهید شنید.

ارزانی در پاسخ به سؤال خبرنگار ایسنا در مورد ایفای مسؤولیت های اجتماعی فولاد هرمزگان در هرمزگان، تصریح کرد: تشریک مساعی خوبی با استان داشته ایم، به نیازهای استان توجه داریم و بر پایه رسالت اجتماعی، هر کمکی که توانسته ایم را ایفا کرده ایم. در مبحث سیل، مدرسه سازی، شیوع ویروس کرونا، تأمین برخی زیرساخت های بهداشتی در استان و... در صحنه حضور داریم و در سال ۹۹ هم تلاش خواهیم کرد که فعالیتمان بیش ازپیش باشد.

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان با اشاره به اینکه کرونا هیچ تأثیری بر فرایند صادراتی ما نداشته است، افزود: ۶۲۰ هزار تن ظرفیت صادراتی داریم که در ارتباط با هماهنگی شرکت های نورد و اسلپ عمل می نماییم. اولویت اول کشور آن است که نیاز داخلی یعنی نوردکاران گرفتار کمبود نشوند. ما قبلاً برنامه های صادراتی بیشتری داشتیم اما بر پایه سیاست های وزارت صمت، اولویتمان را تأمین نیاز داخلی قرار داده ایم.

وی افزود: برای صادرات ۶۲۰ هزار تن سهمیه صادراتی مشکلی نخواهیم داشت. البته فرایند صادراتی را محموله به محموله قرار داده اند که برای صادرات حتما مجوز صادر شود. ما تابحال برای صادرات به مشکلی بر نخورده ایم و فرایند صادرات محموله به محموله و دریافت مجوز برای آن مشکلی تابحال نداشته ایم.

ارزانی افزود: اولویت جذب نیروی کار در فولاد هرمزگان با نیروهای بومی است. چاره اشتغال تبدیل ثروت به تولید است. فولاد هرمزگان با توسعه ای که در دستور کار دارد به دنبال تبدیل ثروت به حرکتی مولد است و در این راستا از ظرفیت نیروهای بومی استفاده خواهد نمود.

وی با اشاره به اینکه افزایش ثروتی که از طریق تولید صورت بگیرد، قابل ستایش خواهد بود و ما با کمک فولاد مبارکه به دنبال افزایش تولید هستیم که اشتغال جدیدی را تأمین خواهد نمود که اولویت با نیروهای درون استانی است، عنوان کرد: برای تأمین الکترود هیچ جای نگرانی نداریم و ذخیره مناسبی در این حوزه در اختیار داریم.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: در فرایند تولید ۱۰ میلیون تن در هرمزگان هم ما تبدیل ۱.۵ میلیون تن ظرفیت مان را به ۲ میلیون در برنامه و اقدام داریم. در مجاور ما فولاد کاوه هم به دنبال رساندن ظرفیت خود به ۲.۴ میلیون تن است. مابقی آن بر پایه اقدامات منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس و سیاست های ایمیدرو خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه در تأمین مواد اولیه همیشه دغدغه داشته ایم، اضافه کرد: هماهنگی هایی صورت گرفته که از نقاط خاصی که توافق شده ما نیاز مواد اولیه مان «گندله» را تأمین نماییم. در سال ۹۹ مشکل خاصی پیدا نخواهیم کرد و مرتباً با تولیدکنندگانمان در ارتباط هستیم. سال ۹۸ در این حوزه سال سختی برای ما بود ولی امیدواریم در سال ۹۹ به مشکلی برنخوریم.

ارزانی در انتها با اشاره به اینکه در سال ۹۹ بر پایه توسعه ای که خواهیم داشت، اشتغال جدیدی را هم ایجاد خواهیم کرد، تصریح کرد: اصحاب رسانه کمک کنند که فرایند تولید ثروت در کشور در چارچوب تولید پابرجا بماند.
1399/03/26
23:40:15
5.0 / 5
2487
تگهای خبر: بازار , بهداشت , تولید , صادرات
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است