سرهنگ عباس نژاد:

برخی مسئولان از سوخته شدن زاگرس غافل هستند

برخی مسئولان از سوخته شدن زاگرس غافل هستند نت واش: فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی كشور با انتقاد از بی توجهی برخی مسئولان در موضوع آتش سوزی زاگرس به طرح این مساله پرداخت كه برخی از آنها حتی نمی دانند در این منطقه آتش سوزی رخ داده است.


به گزارش نت واش به نقل از مهر، سرهنگ علی عباس نژاد فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی کشور در آستانه روز جهانی محیط زیست در یک برنامه رادیویی درباره وضعیت آتش سوزی های مشابه منطقه زاگرس اظهار داشت: در ۹۵ درصد حریق های مراتع و جنگل ها عامل انسانی دخیل است و اغلب آنها ناشی از سهل انگاری افراد است. آتش زدن مزرعه جرم است وی ادامه داد: در خیلی از آتش سوزی ها، کشاورزانی هستند که می خواهند زمین شان را آتش بزنند تا برای کشت های بعدی آماده شود اما نمی توانند این آتش را مهار کنند.
عباس نژاد تاکید کرد: مبادرت به سوزاندن مزارع توسط کشاورزان جرم است. فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی کشور با اعلان اینکه طی ۷۴ روز سال قبل ۲۴۰ مورد آتش سوزی رخ داده است، اظهار داشت: ۹۵ درصد این آتش سوزی ها بموقع اطفا شده اند که بخشی هم که اطفا نشده مربوط به صعب العبور بودن آن مناطق بوده اند. سوزاندن مزرعه عملی غیر علمی وی با اشاره به اینکه آتش زدن زمین از نظر علمی اشتباه بوده و در سال ۴۶ برای این رفتار جرم تعریف شده است، درباره عملکرد یگان حفاظت منابع طبیعی کشور در برخورد با چنین اقداماتی اظهار داشت: آنچه از دست ما بر می آید این است که برای افرادی که دست به چنین کاری می زنند پرونده تشکیل دهیم. در بخش دیگری عباس نژاد اظهار داشت: اگر احساس مسئولیت در همه مسئولان وجود داشته باشد مشکلات مان حل می شود. اما بر این گمان هستیم که حتی برخی مسئولان خبر ندارند جنگل های زاگرس زیر آتش می سوزد. نیاز به اطفا حریق هوایی وی افزود: الان نیاز به اطفا حریق هوایی داریم، در آتش سوزی زاگرس نیروهای مردمی برای کنترل حضور دارند، اما برای اطفا در مناطق صعب العبور نیاز به شیوه اطفا حریق هوایی هست.


منبع:

1399/03/15
14:38:57
5.0 / 5
3213
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است