مدرس خیابانی اعلام كرد

بهره برداری از ۲۰۰ طرح صنعتی و معدنی تا شهریور ۱۴۰۰

بهره برداری از ۲۰۰ طرح صنعتی و معدنی تا شهریور ۱۴۰۰ نت واش: سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، در دیدار با هیات مدیره خانه معدن ایران، از راه اندازی بخش عمده ای از طرح های معدنی و صنایع معدنی تا آخر سال آگاهی داد و از رعایت اهلیت در واگذاری پهنه های معدنی بعنوان یكی از دستور كارهای جدی وزارت صنعت، معدن و تجارت یاد كرد.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، حسین مدرس خیابانی در نشستی با اعضای هیات مدیره خانه معدن، با تشریح سیاست های معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال جهش تولید، اظهار نمود: اگر مقرر است به اقتصاد ایران، برچسب اقتصاد تک محصولی زده شود، بهتر است که این برچسب به نام معدن و صنایع معدنی باشد.
سرپرست وزارت صنعت، معدن با اشاره به بهره برداری از ۲۰۰ طرح صنعتی و معدنی تا شهریور ۱۴۰۰ اظهار داشت: بخش عمده ای از این طرح ها در حوزه های معدن و صنایع معدنی قرار داشته و تا آخر سال جهش تولید، بخش عمده ای از آنها راه اندازی می شوند.
وی ادامه داد: از سال قبل که اقتصاد ایران به صورتی از درآمدهای نفتی جدا شده، درآمدهای ارزی معدن و صنایع معدنی کمک زیادی به تامین نیازهای ارزی کشور نموده و هم اکنون، باوجود شرایط سخت تحریمی، طرح های توسعه ای عظیمی در این بخش در حال راه اندازی است.
مدرس خیابانی با تاکید بر اینکه فعال سازی معادن کوچک و غیرفعال یکی از سیاست های اصلی وزارت صنعت، معدن و تجارت در حوزه معدن و صنایع معدنی است، اظهار داشت: بر این اساس نسبت تعداد معادن غیرفعال به کل معادن به تفکیک هر استان اعلام شده و در اختیار استانداران قرار می گیرد.
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به ظرفیت های عظیم معدنی کشور، اظهار نمود: هدف گذاری صادرات محصولات معدنی امسال معادل ۱۰.۵ میلیارد دلار خواهد بود و البته سیاست وزارت صنعت، معدن و تجارت، حرکت به سمت حلقه های با ارزش افزوده بالاتر و تقویت صادرات در کل زنجیره فولاد است.

رعایت اهلیت در واگذاری پهنه های معدنی
وی با اشاره به اینکه صادرات در سال جهش تولید، زیر چتر حمایتی همه جانبه وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار دارد، اشاره کرد: پایش مجوزهای در رابطه با معادن در دستور کار قرار گرفته و یکی از سیاست های اصلی در این رابطه آن است که پهنه های اکتشافی را آزاد کرده و به دست افراد صاحب اهلیت بسپاریم. تامین تجهیزات مورد نیاز بخش معدن نیز در دستور کار جدی قرار دارد. در حوزه معدن، برای افراد دارای اهلیت که کارنامه شفاف و قابل قبولی دارند، باید در صدور پروانه اکتشاف، استخراج و بهره برداری خط ویژه ای در ارائه خدمات تدارک دیده شود.
مدرس خیابانی به معاونت معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ماموریت داد که لیستی از بهره برداران قدرتمند در حوزه معدن و صنایع معدنی را تهیه کرده تا نسبت به واگذاری پهنه های اکتشافی در معادن به اهل فن، اقدام نمایند.
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در آخر اعلام نمود که طراحی سامانه هایی بمنظور شفاف سازی پروسه صدور مجوزهای معدنی در وزارت صنعت، معدن و تجارت در حال پیگیری است.
منبع:

1399/03/13
13:35:15
5.0 / 5
2971
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است