در دو ماهه امسال

آمار تولید ایران خودرو و سایپا اعلام گردید

آمار تولید ایران خودرو و سایپا اعلام گردید به گزارش نت واش برپایه آمار انتشار یافته، دو خودروساز بزرگ ایران در دو ماهه ابتدایی سالجاری، در مجموع ۱۰۹ هزار و ۷۹۴ دستگاه خودرو تولید كرده اند كه این میزان تولید در مقایسه با آمار تولید عرضه شده در اردیبهشت سال ۱۳۹۸ رشد حدود ۱.۳ درصدی را نشان داده است.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، بر این اساس گروه صنعتی ایران خودرو در انتها اردیبهشت در مجموع ۵۷ هزار و ۱۴۸ دستگاه تولید کرده است. از این تعداد ۴۱ هزار و ۷۰۲ دستگاه گروه پژو، ۵۴۷۹ دستگاه متعلق به گروه سمند، ۷۹۵۰ دستگاه دنا، ۹۸۴ دستگاه رانا و ۱۰۳۳ دستگاه هم هایما بوده است. میزان تولید خودرو در دو ماهه سالجاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، برای گروه پژو رشد ۵۶.۷ درصدی، گروه سمند رشد ۹۷.۵ درصدی و برای دنا رشد ۴۰.۸ درصد داشته است اما رانا و هایما به ترتیب کاهش ۲۶.۵ درصدی و ۲۰.۷ درصدی داشته اند.
گروه خودروسازی سایپا هم در انتها اردیبهشت سالجاری توانسته ۵۲ هزار و ۶۴۶ دستگاه تیبا و پراید تولید نماید. این شرکت در دو ماهه ابتدایی سال جاری ۲۱ هزار و ۹۹۲ دستگاه تیبا و ۳۰ هزار و ۶۵۴ دستگاه پراید تولید کرده که از بابت تعهدات معوق بوده است.1399/03/12
12:42:33
5.0 / 5
3158
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است