فرمانده یگان منابع طبیعی و آبخیزداری خوزستان:

2 بالگرد در حال آبپاشی بر آتش كوه خائیز هستند

2 بالگرد در حال آبپاشی بر آتش كوه خائیز هستند به گزارش نت واش اهواز ـ فرمانده یگان منابع طبیعی و آبخیزداری خوزستان اظهار داشت: دو فروند بالگرد در جریان آتش سوزی كوه خائیز در مرز استان های خوزستان و كهگیلویه و بویراحمد امروز در حال آبپاشی هستند.سرهنگ عزیز قلاوند در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: آتش سوزی از روز پنجشنبه در کوه خائیز در منطقه تنگ شیخ شهرستان بهبهان شروع شده بود و امروز هم دو فروند به صورت مستمر در حال آب پاشی است؛ طی این روزها هلی بُرن نیروهای کمکی هم انجام شده است.
وی به اعزام نیروها از دیگر شهرهای خوزستان به سمت شهرستان بهبهان اشاره نمود و اضافه کرد: نیروهای متخصص خیلی از شهرستان های هم جوار با تجهیزات کامل برای اطفای حریق جنگل های خائیز بهبهان اعزام شده اند.
فرمانده یگان منابع طبیعی و آبخیزداری خوزستان خاطرنشان کرد: باد شدید باعث شعله ور شدن مجدد آتش سوزی شده در کوه خائیز در منطقه تنگ شیخ شهرستان بهبهان شده و درختان و جانوران هم از این آتش سوزی تلف شده اند همینطور پوشش آن بیشتر بوته ای و علوفه ای است ولی از ارتفاعات خائیز تا پایین دست کوه هنگام بررسی هیچ جانور تلف شده ای را مشاهده نکردیم.
قلاوند با اشاره به اینکه حفاظت از این جنگل های آتش گرفته بر عهده محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد است، بیان نمود: از نظر وظایف سازمانی شاید برعهده آنها باشد ولی هنگام آتش سوزی منابع طبیعی تمامی توان این سازمان در کشور بسیج می شود تا نسبت به اطفای حریق اقدام نمایند.
وی با اشاره به اینکه از منابع طبیعی شهرستان ها بیشتر از ۵۰ نفر در این حوزه فعالیت دارند، عنوان کرد: نیروهای بسیاری هم از ارتش، سپاه و بسیج برای اطفای حریق در کوه خائیز در منطقه تنگ شیخ شهرستان بهبهان اعزام شده اند که از آنها هم کمال تقدیر و تشکر را داریم.
فرمانده یگان منابع طبیعی و آبخیزداری خوزستان نسبت به اطفای حریق در کوه خائیز در منطقه تنگ شیخ شهرستان بهبهان تا عصر امروز ابراز امیدواری کرد و اظهار داشت: آتش سوزی در حوزه ما به صورت «نقطه ای» هست و هم اکنون امکان اعلام میزان تخریب وجود ندارد.

1399/03/11
22:58:09
5.0 / 5
3106
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است