افزایش تقاضای ضمانت نامه شركت های دانش بنیان در سال 98

افزایش تقاضای ضمانت نامه شركت های دانش بنیان در سال 98 به گزارش نت واش معاون برنامه ریزی صندوق نوآوری و شكوفایی از افزایش تقاضای ضمانت نامه شركت های دانش بنیان از صندوق نوآوری در سال ۹۸ اطلاع داد و اظهار داشت: صدور این میزان ضمانت نامه منجر به انعقاد بیشتر از ۳۰۰ قرارداد برای فروش محصولات دانش بنیان در كشور شده است.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، روح الله ذوالفقاری، میزان ضمانت نامه های صادر شده از جانب این صندوق برای شرکت های دانش بنیان پارسال را صعودی و مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت: نتایج بررسی تعداد شرکت های دانش بنیان دریافت کننده خدمت ضمانت نامه صندوق نوآوری و شکوفایی در ۱۱ ماهه اول سال ۹۸ نشان داده است که ۵۰۰ ضمانت نامه برای ۱۴۳ شرکت دانش بنیان به مبلغ ۸۸۹۵ میلیارد ریال صادر گردیده است که این میزان منجر به انعقاد بیشتر از ۳۰۰ قرارداد برای فروش محصولات دانش بنیان و ایجاد زمینه فروش بیشتر از ۶۳ هزار میلیارد ریال محصول دانش بنیان شده است.
به قول وی، بیشترین تعداد درخواست صدور ضمانت نامه در آبان و بهمن ماه سال قبل و بیشترین تقاضا برای ضمانت نامه های بانکی با عنایت به مبلغ در ماه های شهریور و آبان بوده است.
ذوالفقاری تصریح کرد: به صورت کلی ۱۰۸۵ فقره درخواست دریافت ضمانت نامه از جانب ۳۱۸ شرکت بوده که ۱۲۶۰۰ میلیارد ریال آن پارسال محقق شده است.

معاون برنامه ریزی صندوق نوآوری و شکوفایی اضافه کرد: طبق گزارش عملکرد ضمانت نامه در سال ۹۸، درخواست های شرکت های دانش بنیان تولیدی نوع ۲ در صدر تقاضای صدور ضمانت نامه قرار داشتند.
ایشان در ادامه شرکت های دانش بنیان استان تهران را بعنوان بیشترین متقاضی دریافت کننده ضمانت نامه عنوان نمود و اظهار داشت: بیشترین متقاضیان پس از استان تهران، به لحاظ مبلغ استان فارس با مبلغ پرداختی ۳۳۲۱ میلیارد ریال و به لحاظ تعداد، استان اصفهان با صدور ۷۷ ضمانت نامه بوده است. به عبارت دیگر استان های تهران، فارس و اصفهان به ترتیب در جایگاه اول تا سوم قرار دارند.
معاون برنامه ریزی صندوق نوآوری و شکوفایی بیشترین شرکت های دانش بنیان متقاضی صدور ضمانت نامه را شرکت های فعال در زمینه ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته عنوان نمود و اظهار داشت: در طبقه بندی حوزه فناوری شرکت های فعال در زمینه ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته و سخت افزارهای برق و الکترونیک، لیزر فوتونیک استقبال بیشتری داشتند.
بر مبنای اعلام صندوق نوآوری و شکوفایی، وی در زمینه میزان نفوذ شرکت های دانش بنیان در حوزه های مختلف صنعتی هم اظهار داشت: بهره برداران و ذینفعان اصلی ضمانت نامه های صادر شده صنایع نفت، گاز و انرژی بوده است که شامل شرکت های مربوط به وزارت نیرو، پتروشیمی، نفت و گاز است. بیشترین ضمانت نامه صادر شده هم مربوط به قراردادهای شرکت های دانش بنیان با شرکت های انتقال گاز ایران، فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران و مجتمع های گاز پارس جنوبی است.1399/03/10
12:45:55
5.0 / 5
2575
تگهای خبر: آب , برق , تولید , صنعت
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است