عضو هیئت مدیره مجمع واردات مطرح كرد:

دست اندازهای وارداتی بلای جان اقتصاد

دست اندازهای وارداتی بلای جان اقتصاد نت واش: عضو هیات مدیره مجمع واردات معتقد می باشد هنوز در راه واردات مواد اولیه، دست اندازهای مختلفی وجود دارد كه توان و انرژی واردكنندگان را هدر می دهد و مسئولین باید هرچه سریعتر در این رابطه تدبیر كنند.


علیرضا مناقبی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: به صرف بخشنامه های بدون پشتوانه، مشکلات برطرف نمی گردد و در این خصوص لازم است نوع نگاه مسئولین به مقوله واردات اصلاح گردد. البته بطور کلی باید اذعان نماییم که اگر قرار بود اقتصاد دستوری به نتیجه مطلوب برسد، اساسا در این چند دهه به سرانجام مقصود رسیده بودیم ولی می بینیم که اوضاع، چندان رضایت بخش نیست.
وی با اعلان اینکه باید از تولیدات واقعی حمایت شود، اظهار داشت: سیاستگذاران اقتصادی کشور باید مراقب باشند که فرصت طلبان، از فرمایشات رهبری، سو استفاده نکنند. تردیدی نیست که هر تولیدی، شایسته حمایت نیست و باید منابع کشور را به سمت تولید کالاهایی سوق داد که ارزش افزوده ایجاد کنند. کالایی باید تولید شود که هم بتواند پاسخگوی نیازهای داخلی باشد و هم نگاهی به صادرات و ارزی آوری داشته باشیم.
بگفته مناقبی، واردات می تواند سکوی پرش تولید داخل باشد ولی به شرط اینکه مسئولین حاضر شوند به صراحت در مورد واردات صحبت کنند و حرف هایی که به صورت غیر رسمی می گویند را رسما اعلام کنند. اساسا بی پروا صحبت کردن، خیلی بهتر از صحبت های مبهم و فاقد خط کشی است.
عضو هیات مدیره مجمع واردات اظهارکرد: واقعا چرا باید در مورد تولید برخی کالاها، ادعاهای غلط مطرح نماییم و جلوی واردات اقلامی که مردم به آن نیاز دارند را سد کنیم؟ آیا تجربه نکرده ایم که چنین رویکردهایی نتیجه ای جز ایجاد رانت و انحصار و فساد، ندارد و پس از مدتی باید شاهد ظهور سلطان ها باشیم؟
وی اشاره کرد: تجربه دو صنعت خودرو سازی و شکلات سازی، پیش روی همه ما قرار دارد. در یکی با ایجاد انحصار، جلوی رقابت را گرفته ایم و پس از چند دهه، هنوز مصرف کننده داخلی ناراضی است و در دیگری، با ایجاد فضای رقابت، فرصت لازم را برای تولیدکننده داخلی فراهم کردیم که رقیب خودرا بشناسد و برای سبقت از او، دور خیز کند.
منبع:

1399/03/06
14:25:39
5.0 / 5
2599
تگهای خبر: تولید , خودرو , صادرات , صنعت
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است