در یك هفته اخیر

سكه و طلا صعودی بود، اما با كاهش حباب

سكه و طلا صعودی بود، اما با كاهش حباب به گزارش نت واش به قول نایب رئیس اتحادیه طلا وجواهر تهران، باوجود اینكه در یك هفته اخیر قیمت سكه و طلا در بازار داخلی روند صعودی داشته و افزایش قیمت ها رقم خورده است اما به علت توقف معاملات بورسی سكه، حباب سكه كاهش پیدا كرد.


محمد کشتی آرای در گفتگو با ایسنا، در رابطه وضعیت یک هفته اخیر بازار سکه و طلا داخلی، اظهار نمود: روند قیمتی این هفته بازار سکه و طلا صعودی تحت تأثیر دو عامل صعودی بود. در یک هفته اخیر نوسانات حدودا افزایشی قیمت های جهانی و افزایش نرخ ارز سبب افزایش قیمت سکه و طلا در بازارهای داخلی شد.
نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران تصریح کرد: البته عامل معکوس این دو عامل که سبب تعدیل قیمت ها شد، کاهش تقاضا بوده است. باتوجه به بسته شدن معاملات سکه آتی و معاملات بورسی سکه، تقاضا در بازار کاهش پیدا کرد و در نتیجه، حباب سکه کاهش پیدا کرد. نسبت به روزهای ابتدایی هفته، حباب سکه از ۴۵۰ هزار تومان به ۲۰۰ هزار تومان کاهش یافته است که نشان از کاهش تقاضا دارد.
به قول وی، آخرین قیمت ها و تغییرات آن به این صورت است که سکه طرح جدید از هفت میلیون و ۳۳۰ هزار تومان ابتدای هفته تا هفت میلیون و ۵۵۰ هزار تومان افزایش یافته است. سکه طرح قدیم هم در ابتدای هفته، هفت میلیون تومان قیمت داشته اما در انتها هفته به هفت میلیون و ۴۰۰ هزار تومان تغییر قیمت داشته است. قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار هم با افزایش حدودا ۳۴ هزار تومانی در طول هفته، از ۷۰۶ هزار تومان به ۷۴۰ هزار تومان رسیده است.
همینطور در ابتدای هفته هر انس جهانی ۱۷۴۳ دلار بود که در انتها هفته در محدوده ۱۷۳۷ تا ۱۷۴۰ دلار در نوسان بود.1399/03/02
22:33:47
5.0 / 5
2756
تگهای خبر: بازار
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است