رییس خانه اقتصاد ایران و تركیه خبر داد:

كاهش بیش از ۹۹ درصدی سفر ایرانیها به تركیه

كاهش بیش از ۹۹ درصدی سفر ایرانیها به تركیه نت واش: رئیس خانه اقتصاد و تجارت ایران و تركیه می گوید تحت تاثیر انتشار ویروس كرونا، اقتصاد تركیه ضربه ای بسیار بزرگ از كاهش تعداد گردشگر های خارجی خورده است.


سید جلال ابراهیمی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: ترکیه در سال های گذشته بخش قابل توجهی از اقتصاد خودرا بر پایه صنعت گردشگری و پذیرش مسافران خارجی بنا کرده است و از این طریق سالانه میلیاردها دلار درآمد دارد.
به گفته وی، در ماه های ابتدایی سال ۲۰۲۰ با شیوع ویروس کرونا در تمامی کشورهای جهان صنعت گردشگری ضربه ای جدی خورد و اقتصاد ترکیه نیز تحت تاثیر همین موضوع با مشکلات جدی روبه رو شده است.
رییس خانه اقتصاد و تجارت ایران و ترکیه با اشاره به آمار جدید وزارت گردشگری ترکیه تشریح کرد: طبق این آمار تعداد توریستهای خارجی که در سه ماهه ابتدایی سال جاری به ترکیه آمده اند بیش از ۶۰ درصد کاهش یافته و برخی از کشورها عملا سفر خود به این کشور را متوقف کرده اند. آمار نشان میدهد که شهروندان بلغارستان، انگلستان و گرجستان اصلی ترین گروه مسافران خارجی ترکیه در سه ماهه ابتدایی سال جاری میلادی بوده اند.
ابراهیمی با بیان این که سالانه چند میلیون مسافر ایرانی به ترکیه سفر می کنند، اظهار نمود: بعد از شیوع ویروس کرونا عملا این سفرها متوقف شده و آمارهای رسمی نشان میدهد که سفر ایرانیها به این کشور بیش از ۹۹ درصد کاهش یافته است و آن گروه محدود نیز نه بمنظور گردشگری که احیانا برای پیگیری کارهای اقتصادی خود به ترکیه رفته اند.
وی افزود: در کنار ایران مسافران کشورهای حاشیه خلیج فارس نیز عملا در این ماه ها سفرهای خودرا به ترکیه متوقف کردند و در صورت تداوم این شرایط اقتصاد این کشور با ضربه جدی مواجه خواهد شد.
به گفته رئیس خانه اقتصاد و تجارت ایران و ترکیه، خیلی از هتل های ترکیه از دولت این کشور درخواست کمک کرده اند و در کنار آن مقاصد گردشگری ترکیه به دنبال آن هستند تا با تماس با مسافران؛ بجای بازگرداندن پول برای هفته ها یا ماه های آینده برای آنها برنامه سفر بگذارند که تابحال موفقیت چندانی نیز به دست نیاورده اند.
به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، بعد از شیوع ویروس کرونا خیلی از کشورهای جهان اعلام نمودند که تا اطلاع ثانوی برنامه های گردشگری خودرا متوقف می کنند و دراین زمینه ایرلاین ها و آژانس های هواپیمایی و همین طور کشورهایی که اقتصاد خودرا بر پایه توریسم بنا کرده اند، با ضربه جدی مواجه گشته اند.
منبع:

1399/02/14
20:50:50
5.0 / 5
3371
تگهای خبر: دولت , صنعت , هوا , هواپیما
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است