افزایش ۲ و چهار دهم برابری بودجه ایمیدرو از محل منابع داخلی در سال ۹۹

افزایش ۲ و چهار دهم برابری بودجه ایمیدرو از محل منابع داخلی در سال ۹۹ به گزارش نت واش رئیس هیات عامل ایمیدرو از اختصاص بودجه 18 هزار میلیارد ریالی این سازمان برای توسعه طرح های این بخش از محل منابع داخلی طی سال 99 اطلاع داد. بخش قابل توجهی از این اعتبار به اكتشاف، تأمین مواد معدنی و زیرساخت اختصاص خواهد یافت.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا و به نقل از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، خداداد غریب پور در جمع برخی از مدیران این سازمان با اشاره به اهمیت اقدامات توسعه ای این سازمان که بعد هزینه ای دارد، اظهار داشت: برنامه ها و سیاست های ایمیدرو در سال ۹۹ به این امر معطوف شده است که با اجرای طرح های نیمه تمام، میزان تولیدات کشور در حوزه های مختلف (فولاد، آلومینیوم، مس، سرب و روی و... ) افزایش یابد.
رئیس هیات عامل ایمیدرو با اعلان اینکه این اقدام در امتداد ایفای نقش توسعه ای ایمیدرو خواهد بود و بودجه این سازمان در سال "جهش تولید"، از رشد ۲.۴ برابری برخوردار خواهد بود، اظهار نمود: توسعه بخش معدن و صنایع معدنی می تواند برای دولت درآمد پایدار ایجاد کند و ضمن اشتغالزایی، اقتصاد کشور را برای رسیدن به استقلال اقتصادی و خودکفایی و توسعه اقتصاد غیرنفتی متحول سازد.
وی ادامه داد: به همین دلیل، میزان اعتبارات سرمایه گذاری از محل منابع داخلی ایمیدرو در بودجه سال ۹۹ معادل ۱۸ هزارمیلیارد ریال مصوب شده است که در مقایسه با بودجه مصوب سال گذشته، معادل ۲.۴ برابر افزایش یافته است.

اکتشافات، زیر ساخت و تامین مواد معدنی
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن تاکید بر اینکه قسمتی از این بودجه برای توسعه زیرساخت های معدن و صنایع معدنی و تکمیل اکتشافات اختصاص می یابد، اظهار داشت: باتوجه به اینکه، معدن و صنایع معدنی نقش پیشران در اقتصاد دارد، اولویت دیگر ایمیدرو، تامین مواد معدنی صنایع تولیدی در داخل کشور خواهد بود.
غریب پور اعلام نمود: براین اساس، بمنظور تامین و افزایش تولید مواد معدنی برای سال ۹۹ جلسات کارشناسی برنامه تولید با حضور مدیران عامل شرکت های تولیدی تحت پوشش، مدیران مجتمع ها و همین طور مدیران تخصصی سازمان، انجام شد.
رئیس هیات عامل ایمیدرو اظهار داشت: باتوجه به عملکرد تولید سال ۹۸ و با در نظر گرفتن ظرفیت های بالقوه، برنامه تولید سال ۹۹ افزایش یافته است تا صنایع بزرگ تولیدی با کمبود مواد معدنی مواجه نباشند. این برنامه ریزی در امتداد "جهش تولید" و "رشد اقتصادی" است.
وی ادامه داد: براین اساس، در بودجه امسال ایمیدرو، تولید مواد معدنی حوزه در سال ۹۹ نسبت به بودجه مصوب سال ۹۸ بطور میانگین به میزان ۲۵ درصد افزایش یافته است. این اقدام سبب خواهد شد تا پروژه هایی همچون آلومینای ایران(جاجرم) و آلومینیوم جنوب(سالکو) با ظرفیت کامل در مدار تولید قرار بگیرند.1399/02/12
23:52:52
5.0 / 5
3159
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است