راه های گسترش همكاریهای تجاری ایران و بلاروس بررسی گردید

راه های گسترش همكاریهای تجاری ایران و بلاروس بررسی گردید به گزارش نت واش وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران در دیدار با سفیر جمهوری بلاروس در تهران، با تاكید بر لزوم گسترش روابط تجاری دو كشور، اظهار داشت: ظرفیت های لازم وجود دارد و باتوجه به عضویت ایران در اتحادیه اقتصادی اورآسیا، فرصت های خوبی برای توسعه و تعمیق روابط تجاری و اقتصادی ایران و بلاروس فرآهم شده است.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، رضا رحمانی در دیدار با یوری ایوانوویچ لازارچیک، اضافه کرد: باید موانع موجود برای توسعه و بسط روابط را به دقت مورد بررسی قرار داده آنها را رفع نماییم.
وی با اشاره به توافقات قبلی برای تقویت مبادلات و افزایش روابط تجاری ایران و بلاروس، اظهار داشت: امضای موافقتنامه تجارت ترجیحی میان ایران و کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا، زمینه خوبی برای افزایش روابط تجاری ۲ کشور است که باید در این خصوص گام های محکم تری برداشته شود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران اشاره کرد: سیاست کلی دولت جمهوری اسلامی ایران در توسعه روابط تجاری و اقتصادی، توجه به ظرفیت های موجود با کشورهای دوست و همسایه و همین طور افزایش مبادلات با کشورهای شمالی است.
رحمانی اشاره کرد: عضویت ایران در اتحادیه اقتصادی اورآسیا، نیازمند تمرکز روی زمینه های مساعد برای همکاریهای مشترک است و باید برای ایجاد برخی زیرساخت ها و مبانی لازم دو طرف پیشقدم شوند.
وی با اشاره به بعضی از تهدیدات شیوع ویروس کرونا در سطح دنیا بر توسعه اقتصادی کشورها اظهار داشت: برای دوره پسا کرونا و فرصت تجاری پس از آن باید برنامه ریزی دقیقی داشته باشیم و مزیت های تجاری دو طرفه برای افزایش مبادلات، مورد توجه جدی قرار گیرد.
وزیر صمت اشاره کرد: پس از امضای موافقتنامه همکاری ایران با اتحادیه اروآسیا سطح همکاریهای اقتصادی و تجاری بین ایران و جمهوری بلاروس نسبت به گذشته تقویت شده ولی برای دستیابی به اهداف هدفگذاری شده، فاصله جدی وجود دارد که حتما باید مورد توجه دو طرف قرار گیرد.
رحمانی اشاره کرد: ما در این راستا حاضریم تسهیلات لازم را برای بازرگانان و فعالان اقتصادی دو طرف فراهم نماییم تا در شرایط مساعدتری اقدامات لازم را عملیاتی کنند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران در آخر اعلام نمود: برای برگزاری هر چه سریعتر کمیسیون مشترک همکاریهای اقتصادی دو کشور، باتوجه به شرایط خاص شیوع کرونا، امکانات لازم برای برگزاری ویدئو کنفرانس از طرف ایران وجود دارد و ما آمادگی برگزاری هر چه سریعتر این جلسه و پیگیری های مربوطه را داریم.
ایوانوویچ: برای ارتقای همکاریهای اقتصادی دو کشور تلاش می کنیم
سفیر جمهوری بلاروس در تهران در دیدار با وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران اظهار داشت: تمام تلاش ما بر این است تا از فرصت های موجود برای ارتقای همکاریهای اقتصادی دو کشور استفاده نمائیم.
یوری ایوانوویچ با اشاره به یکی از وظایف اصلی خود در توسعه دیپلماسی اقتصادی بین دو کشور ایران و بلاروس اشاره کرد: با رایزنی های انجام شده به دنبال برگزاری کمیسیون مشترک همکاری دو کشور هستیم و در این راستا آماده برگزاری جلسه این کمیسیون بوسیله ویدئو کنفرانس نیز می باشیم.
وی با یادآوری برخی تبعات شیوع ویروس کرونا روی توسعه اقتصادی خیلی از کشورهای دنیا اظهار داشت: این اپیدمی مشکلاتی را در روابط تجاری کشورها به وجود آورده که باید زمینه لازم برای بسط همکاری ها را فراهم نماییم.
منبع:

1399/02/06
23:27:04
5.0 / 5
2893
تگهای خبر: تجاری , دولت , صنعت
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است