مغازه های كوچك در هند اجازه گشایش گرفتند

مغازه های كوچك در هند اجازه گشایش گرفتند نت واش: دولت هند بعد از یك ماه قرنطینه سراسری در این كشور برای مهار انتشار ویروس كرونا، به مغازه های كوچك در مناطق مسكونی اجازه فعالیت داد اما فروشگاههای بزرگ همچنان تعطیل می مانند.به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، برمبنای دستور وزارت کشور هند، مغازه های کوچک با ۵۰ درصد ظرفیت کارمندانشان که همگی باید ماسک زده و مقررات فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نمایند، می توانند بازگشایی شوند. این دستور شامل حال مغازه های کوچک در مناطق مسکونی می شود اما مجتمع های تجاری بزرگ در مناطق شهری تا سوم ماه مه همچنان تعطیل خواهند ماند.

هند برای محدود کردن زیان اقتصادی ناشی از قرنطینه در این کشور که سومین اقتصاد بزرگ آسیا است، دوشنبه گذشته اجازه داد برخی کارهای اقتصادی ازسرگرفته شوند. به استثنای برخی کسب و کارها، حدودا همه شهروندان هند باید به مدت ۴۰ روز تا سوم ماه مه در خانه بمانند. فرمان روز جمعه وزارت کشور هند به ایالتهای این کشور اجازه می دهد اقتصادشان را بیشتر بازگشایی کنند.

کومار راجاگوپالان، مدیرعامل انجمن خرده فروشان هند اظهار نمود: روشن است که دولت می خواهد فعالیت اقتصادی ازسرگرفته شود اما آغاز تولید بدون گشایش کانالهای مصرفی هیچ فایده ای ندارد. کاهش محدودیتهای قرنطینه نشان میدهد که دولت نیات درستی برای احیای اقتصاد دارد.

اقتصاد هند از توقف فعالیت اقتصادی به مدت ۴۰ روز در معرض اختلال کامل قرار دارد. نارندرا مودی، نخست وزیر هند مدت قرنطینه ۲۱ روزه در این کشور را دو برابر کرد اما به کشاورزان و برخی صنایع خارج از مناطق آلوده به کرونا اجازه داد از ۲۰ آوریل فعالیتشان را ازسربگیرند.

شرکت نومورا هولدینگ برآورده کرده که حداکثر ۶۰ درصد از اقتصاد هند حالا می تواند گشوده شود اما تولید برای سال مالی که از اول آوریل شروع شده است، ۰.۴ درصد کوچک خواهد شد در صورتیکه سال قبل ۴.۶ درصد رشد داشت.

بر اساس گزارش بلومبرگ، طبق آمار دانشگاه جان هاپکینز، هند تابحال بیش از ۲۴ هزار مورد مبتلاشدن به کرونا و مرگ ۷۸۰ نفر را گزارش کرده است.

منبع:

1399/02/06
14:16:22
5.0 / 5
2935
تگهای خبر: تجاری , تولید , دولت , فروش
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است