علیرغم نبود تقاضا،

چرا خودرو های داخلی آنقدر گران شدند؟

چرا خودرو های داخلی آنقدر گران شدند؟ به گزارش نت واش رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خوردو تهران، دو عامل خودرو های كارتكسی (ویرایشی) كه سبب افزایش ۱۰ درصدی قیمت ها شده اند و تعطیلی مراكز شماره گذاری خودرو ها را دلیل افزایش قابل توجه خودرو ها در بازار خودرو در نخستین روزهای آغاز معاملات دانست. اما طی روزهای آینده با آغاز رسمی خرید و فروش ها، مجدد بازار به حالت عادی بازگشته و سبب كاهش قیمت ها خواهد شد.


سعید موتمنی در گفتگو با ایسنا، درباره افزیش قابل توجه قیمت خودرو های داخلی در بازار، با اشاره به اینكه بررسی قیمت ها نسبت به ۲۸ و ۲۹ اسفند ماه نشان داده است كه افزایش حدود ۱۰ درصدی بوجود آمده است اظهار نمود: بعضی از نمایندگان شركت های خودروساز از حدودا هفت یا هشت روز گذشته، كار خویش را شروع كرده اند. این نمایندگان برخی از خودرو های ویرایشی (كارتكس) را برای افرادی كه بیشتر از ۱۸ ماه است كه ثبت نام خودرو نداشتند، با قیمت بالا عرضه نموده اند. زمانی كه فروشندگان خودرو می بینند كه نمایندگان رسمی خودروسازان به صورت مثال خودروی ۲۰۶ای كه را قبل از سال جدید، ویرایشی ۹۵ میلیون تومان عرضه می كرده است، حالا در حدود ۱۱۶ میلیون تومان می فروشد، قیمت های خویش را بالا می برند.
رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران، ضمن تاكید بر اینكه همیشه قیمت خودرو های ویرایشی (كارتكسی) برای مشتریان بازار، پایه قیمتی به حساب می آید، اظهار داشت: هرزمان كه به صورت مثال خودروی ویرایشی، ۹۰ میلیون تومان باشد، در بازار آزاد حدود ۵ میلیون تومان بالاتر به فروش می رسد؛ چونكه در حقیقت نمایندگی های شركت خوردوساز تریبون آن شركت هستند و مصوبات شركت را اجرا می كنند. ازاین رو این قیمت ها مبنا و پایه قیمتی خودرو ها در بازار آزاد قرار می گیرد. این فروش های كارتكسی بر التهابات بازار افزوده سبب رشد قیمت ها در بازار شده است.
موتمنی در ادامه، اضافه كرد: از طرفی، دلیل دیگر این افزایش قیمت ها این است كه فعلا محصولات خودروسازان ایران خودرو و پارس خودرو، شماره گذاری و پلاك نمی شوند. در حقیقت بخش شماره گذاری این دو خودروساز تعطیل بوده و ماشین ها پلاك ندارند، نمایندگان هم كه خودرو های پلاك نشده را خریداری را نمی كنند. هم اكنون خودروهایی كه در بازار موجود هستند و شماره گذاری شده اند، قبل از سالجاری تحویل گرفته شده اند.
وی در ارتباط با وضعیت معاملات در بازار خودرو، اعلام نمود: همچنان در بازار تقاضایی وجود ندارد، خریداری در بازار نیست و معاملات راكد است اما طی روزهای آینده با شروع رسمی معاملات، بازار به حال عادی باز خواهد گشت كه به دنبال آن كاهش قیمت ها را شاهد خواهیم بود.
منظور از خودرو های ویرایشی یا كارتكسی این است كه زمانی كه خودرو از شركت خریداری می شود، مبلغ واریز و پلاك به نام فرد صادر می شود، بنابراین در خرید از وارد نمایندگی ها، در حقیقت صلح می زنند. مشخصات مشتری وارد و مبلغ را دریافت می كنند؛ پنج روز تا یكماه بعد از آن خودرو تحویل داده می شود.1399/02/01
14:04:16
5.0 / 5
3258
تگهای خبر: بازار , ثبت نام , خودرو , فروش
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است