نظرسنجی كیتكونیوز نشان داد

خوش بینی به روند افزایشی طلا از حرارت افتاد

خوش بینی به روند افزایشی طلا از حرارت افتاد نت واش: در نظرسنجی هفتگی كیتكونیوز، كارشناسان وال استریت همچنان به افزایش قیمت طلا خوش بین بودند با این وجود از شور و حرارت آنها كاسته شده بود و شماری عقب نشینی این فلز باارزش بعد از صعود به بالاترین قیمت هفت سال اخیر را پیش بینی كردند.به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، در نظر سنجی دو هفته گذشته ۱۰۰ درصد و ۹۲ درصد از مفسرین و معامله گران بازار نسبت به روند افزایشی قیمت طلا ابراز خوش بینی كرده بودند.

اما در نظرسنجی كیتكونیوز از كارشناسان وال استریت برای هفته جاری، ۱۵ نفر شركت كردند كه از میان آنها هفت نفر معادل ۴۷ درصد به افزایش قیمت طلا، شش نفر معادل ۴۰ درصد به كاهش قیمت طلا رای دادند و دو نفر معادل ۱۳ درصد نظری نداشتند.

در این بین، ۱۶۸۳ نفر در نظرسنجی آنلاین كیتكونیوز شركت كردند كه از میان آنها، ۱۱۴۴ نفر معادل ۶۸ درصد افزایش قیمت طلا و ۳۰۵ نفر معادل ۱۸درصد كاهش قیمت طلا در هفته جاری را پیش بینی كردند و ۲۳۴ نفر معادل ۱۴ درصد نظری نداشتند.

در نظرسنجی كیتكونیوز برای هفته گذشته بیشتر كارشناسان وال استریت و سرمایه گذاران افزایش قیمت طلا را پیش بینی كرده بودند. این پیش بینی تا نیمه اول هفته گذشته درست بود اما بهای معاملات آتی هر اونس طلا در بازار نیویورك روز جمعه ۳۲ دلار و ۹۰ سنت معادل ۱.۹ درصد كم شد و در ۱۶۹۸ دلار و ۸۰ سنت بسته شد و برای كل هفته ۳.۱ درصد كاهش نشان داد.

فیلیپ استرایبل، استراتژیست ارشد بازار در شركت بلو لاین فیوپرز به كیتكونیوز اظهار داشت: بهای معاملات طلا در هفته آینده باید بهبود پیدا كند و قیمت در محدوده ۱۷۰۰ دلار از حمایت برخوردارست. وی كه پیش بینی كرده هر اونس طلا تا آخر سال ۲۰۲۰ به ۲۰۰۰ دلار صعود می كند، در ادامه اضافه كرد: طلا بعد از اینكه بعضی از معامله گران به بازار سهام برگشتند، موقتا به پایین ۱۷۰۰ دلار سقوط كرد. اگر بازارهای سهام ضعیف شوند، معامله گران باردیگر به سمت داراییهای امن برمی گردند و قیمت طلا بالا می رود.

فیلیپ فلاین، تحلیلگر ارشد بازار در شركت پرایس فیوچرز هم پیش بینی نمود قیمت طلا با وجود عملكرد ضعیفی كه هفته گذشته تحت تاثیر رشد ارزش دلار داشت، بهبود پیدا می كند برای اینكه دولتهای جهان برای پشتیبانی از احیای اقتصادی به تزریق نقدینگی ادامه می دهند.

جیم ویكاف، تحلیلگر فنی ارشد كیتكونیوز نمودارهای فنی را كاملا مثبت ارزیابی كرد.

اما شماری از مفسرین كاهش قیمت طلا در هفته جاری را پیش بینی كردند. آدریان دی، مدیرعامل شركت مدیریت دارایی آدریان دی در این زمینه اظهار داشت: قیمت طلا اندكی سریع بالا رفته است و باتوجه به بهبود بازارهای سهام به سبب خوش بینی به گشایش اقتصاد آمریكا، در آستانه عقب نشینی قرار دارد. با این وجود عوامل بنیادین برای روند افزایشی طلا در بلندمدت مثبت مانده اند.

شون لاسك، یكی از مدیران شركت والش تریدینگ هم پیش بینی نمود كه هر اونس طلا در كوتاه مدت تا مرز ۱۶۷۵ دلار عقب نشینی خواهدنمود. بیماران كرونایی به داروی آزمایشی جدید واكنش مثبتی نشان داده اند و این امر به روند بهبود اخیر بازارهای سهام كمك كرده است.

كوین گریدی، رئیس شركت فونیكس فیوچرز درباب روند قیمت طلا در هفته جاری نظر خنثی داشت و به این مساله اشاره نمود كه طلا برای حفظ روند افزایشی اخیر خود شرایط دشواری داشته است.

منبع:

1399/01/31
11:47:44
5.0 / 5
2889
تگهای خبر: بازار , دولت
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است