نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران:

مصوبه حداقل مزد تغییر نمی كند

مصوبه حداقل مزد تغییر نمی كند به گزارش نت واش نایب رییس اتاق بازرگانی ایران می گوید برخلاف صحبت های مطرح شده درباره احتمال اعتراض به مصوبه حداقل مزد در سال ۹۹ این مصوبه تغییر نخواهد كرد.


حسین سلاح ورزی در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: باتوجه به شرایط به وجود آمده در اقتصاد ایران در سال قبل با افزایش نرخ تورم هم به كارفرمایان فشار آمد و هم كارگران در تأمین نیازهای خود با محدودیت مواجه گشتند. بدین جهت تصمیم گیری برای حداقل مزد امسال با دشواری هایی همراه شد.
وی افزود: بعد از بحث ها و گمانه زنی های مختلف سرانجام حداقل مزد، ۲۱ درصد نسبت به سال قبل افزایش پیدا كرد. هر چند ما معتقدیم باتوجه به هزینه های جانبی در عمل این افزایش برای كارفرمایان ۳۴ درصد هزینه جدید خواهد داشت. با این وجود با موافقت نهایی صورت گرفته، نرخ پایه حقوق كارگران از یك میلیون و ۵۱۷ هزار تومان در سال ۹۸ به یك میلیون و ۸۳۵ هزار و ۵۰۰ تومان در سال ۹۹ رسید.
نایب رییس اتاق بازرگانی ایران با بیان این كه در سال های گذشته به هیچ عنوان سابقه ندارد كه شورای عالی كار چند بار برای دستمزد سالانه تصمیم گیری كنند، بیان كرد: بدین جهت این صحبت كه احتمال تغییر در این نرخ پایه وجود دارد منتفی است. اما در عین حال باتوجه به مشكلات قشر كارگر و البته محدودیت هایی كه كارفرمایان با آنها مواجه اند، امیدواریم دولت برای كمك ورود كند.
سلاح ورزی افزود: یكی از مسائلی كه احتمال ورود دولت به آنها وجود دارد، بحث افزایش مبلغ هزینه مسكن كارگران خواهد بود كه می تواند در هفته های آینده مورد تصمیم گیری قرار گرفته و اجرایی شود.
وی با بیان مشكلاتی كه كارفرمایان در ماه های گذشته با آن مواجه بودند، اشاره كرد: با ورود كرونا خیلی از مشاغل تحت تأثیر قرار گرفته اند و احتمال بالا رفتن جدی هزینه ها برای كارفرمایان به وجود آمده است. با این وجود از آنها می خواهیم كه كاهش نیروی انسانی را بعنوان آخرین گزینه خود در نظر داشته باشند و تلاش كنند كه در امتداد عمل به مسئولیت اجتماعی، تعدیل نیرو را از دستور كار خارج كنند.
به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، در جلسه ۲۰ فروردین شورای عالی كار مصوب شد كه حداقل دستمزد كارگران ۲۱ درصد نسبت به سال قبل افزایش یابد. نمایندگان كارگران در این نشست باتوجه به بالا بودن نرخ تورم نسبت به تصمیم اتخاذ شده اعتراض داشتند.1399/01/26
18:48:20
5.0 / 5
3155
تگهای خبر: بازرگانی , دولت
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است