تشدید كنترل كیفیت چین برای صادرات ماسك

تشدید كنترل كیفیت چین برای صادرات ماسك نت واش: چین محدودیت های صادرات ماسك و سایر تجهیزات حفاظت شخصی را تشدید و خواهان بازرسی گمركی الزامی این اقلام برای صادرات شد.به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، مقررات جدید در جهت تلاش چین برای متعادل كردن تقاضای جهانی برای تجهیزات حفاظت شخصی و كمك به مقابله با رشد موارد مبتلا شدن به ویروس كرونا صورت می گیرد و همینطور تضمین می نماید كه تولیدكنندگان و فروشندگان محصولات بی كیفیت و تایید نشده را به بازار عرضه نمی كنند.

این مقررات در واكنش به شكایت های بعضی از دولت ها و بیمارستان های خارجی نسبت به كیفیت تجهیزات حفاظت شخصی كه از چین دریافت كرده اند و استاندارد نبودن آنها به اجرا گذاشته می شود.

مقامات هلند در اواخر مارس ده ها هزار ماسكی كه از چین به هلند تحویل داده شده بود را با اشاره به كیفیت ضعیف آنها مرجوع كردند.

مقررات جدیدی كه از جانب اداره گمرك چین اعلام شده است، شركت های تولیدكننده تجهیزات حفاظت شخصی برای صادرات را ملزم می كند اسناد بیشتری عرضه كرده و یك فرایند بازرسی دولتی را طی كنند.

مقامات چینی ماه میلادی جاری مقرراتی را اعلام نمودند كه صادركنندگان ماسك را ملزم كرد اسنادی ارائه نمایند كه نشان دهد محصولات برای فروش در چین به ثبت رسیده و طبق استانداردهای كشور مقصد صادرات است.

كارشناسان صنعتی اظهار كرده اند كه بازرسی های جدید امكان دارد فرایند تایید برای صادرات تجهیزات را به مدت چند روز تا چند هفته به تاخیر بیاندازد.

با فروكش كردن اپیدمی ویرس كرونا در چین و گسترش آن در سرتاسر نقاط جهان، كمبود جهانی ماسك و سایر تجهیزات حفاظت شخصی بروز كرده است. شركت هایی مانند LVMH و IKEA مانند تولیدكنندگان بزرگ و كوچك چین، خطوط تولید برای كمك به تأمین تقاضا راه اندازی كرده اند. اما خیلی از تولیدكنندگان جدید تجربه اندكی برای تولید تجهیزات پزشكی دارند و بخشی از این تولید در بخش هایی صورت می گیرد كه ارتباطی با بهداشت و درمان ندارند.

بر اساس گزارش رویترز، مگی چن كه شركت مشاوره به شركت ها برای عمل به مقررات واردات و صادرات را در شنزن چین اداره می كند، پیش بینی نمود مقررات جدید در كوتاه مدت عرضه ماسك در بازار را محدود كرده و سبب افزایش قیمت ها می شود اما این مبادرت به منزله یك اقدام ضروری برای تضمین تولید تجهیزات حفاظت شخصی چین مطابق با استانداردهای بین المللی است.

منبع:

1399/01/23
20:28:11
5.0 / 5
3013
تگهای خبر: بازار , بهداشت , تولید , دولت
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است