مدیركل محیط زیست استان سمنان:

ایران به شاهرود رسید

ایران به شاهرود رسید به گزارش نت واش مدیركل حفاظت از محیط زیست سمنان از رها سازی ایران، یوز ماده سه ساله در زیست كره توران شاهرود آگاهی داد و اظهار داشت: كوشكی و دلبر نیز بعد از بررسی های لازم به این مكان، منتقل خواهند شد.به گزارش نت واش به نقل از مهر، امیر عبدوس بامداد دوشنبه در حاشیه حضور در پارك ملی توران شاهرود با اعلان اینكه ایران توله یوز ماده سه ساله به نام ایران امروز دوشنبه به توران شاهرود منتقل شده است، ابراز كرد: یوزپلنگ ایران از پارك پردیسان تهران با موفقیت به پارك ملی توران منتقل و الان حال عمومی آن خوب است.
وی اظهار داشت: ایران یوزپلنگ ماده سه ساله است كه از پارك پردیسان تهران به پارك ملی توران شاهرود منتقل شده و از این پس در توران شاهرود زندگی طبیعی خودرا خواهدنمود.
حضور دلبر و كوشكی منوط به بررسی فنی
مدیركل حفاظت از محیط زیست استان سمنان با اعلان اینكه دو یوز ایرانی كه شش سال پیش به پارك پردیسان تهران منتقل شده بودند نیز بعد از بررسی مسائل فنی به توران منتقل می شوند، ابراز كرد: كوشكی كه یوز نر شمرده می شود ۱۰ آذر۹۳ از پناهگاه حیات وحش میاندشت و دلبر یوز ماده، ۱۱ آذر ۹۳ از ذخیره گاه زیست كره توران به پارك پردیسان تهران منتقل شدند تا تحقیقات، بر روی این گونه نادر و باارزش صورت گیرد.
عبدوس با اعلان اینكه این دو یوز با هدف تكثیر در اسارت و انجام تحقیقات بر روی رفتار گربه سانان به تهران منتقل شده بودند، ابراز كرد: زادگاه یوزپلنگ ها با نام كوشكی و دلبر پارك ملی توران شاهرود است و در حقیقت این دو یوز ایرانی امروز به خانه خود باز خواند گشت.
وی با اعلان اینكه تمام امكانات برای انتقال كوشكی و دلبر به پارك ملی توران شاهرود آماده است، اظهار داشت: كوشكی ۱۲ و دلبر ۱۰ ساله هستند و امید است بعد از اختتام اسارت و بازگشت به خانه شاهد تكثیر این گونه باشیم.
به گزارش نت واش به نقل از مهر، زیست كره توران شاهرود بهترین زیستگاه برای یوز ایرانی است برخی كارشناسان و صاحب نظران حوزه محیط زیست نگران وضعیت انتقال یوزها بودند همین طور این نگرانی بین فعالان محیط زیست وجود دارد كه دلبر و كوشكی در لابلای برخی بازی های سیاسی به شاهرود كه زیستگاه اصلی آنها است، منتقل نشوند و این می تواند حیاتشان را به خطر بیندازد.

1399/01/18
21:09:27
5.0 / 5
3113
تگهای خبر: محیط زیست
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است