رئیس اتاق بازرگانی استان مركزی:

نظرات بخش خصوصی در روند تحقق شعار سال نادیده گرفته نشود

نظرات بخش خصوصی در روند تحقق شعار سال نادیده گرفته نشود به گزارش نت واش مركزی رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معاون و كشاورزی استان مركزی با اشاره به اینكه افزایش تولید نیازمند بازار فروش است، افزود: جهش تولید و رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال با همكاری دولت و بخش خصوصی می تواند محقق شود و دولت نباید بخش خصوصی و نظرات او را در این راستا نادیده بگیرد.


منوچهر توسطی در گفت و گو با ایسنا در مورد شعار سالجاری با عنوان "جهش تولید" اظهار نمود: نامگذاری سال های گذشته در حوزه اقتصادی خوب و مناسب بوده و سعی شده یك جهت دهی برای پشتیبانی از تولید ملی، رونق تولید، ایجاد اشتغال و.. صورت گیرد و سالجاری هم در جهت جهت دهی به افزایش تولید نامگذاری شده است.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی استان مركزی با اشاره به اینكه جهش تولید نیازمند تأمین زیرساخت ها و مقدمات اولیه است، خاطرنشان كرد: نخستین لازمه جهش تولید تأمین منابع مالی است كه باید در اختیار تولیدكننده قرار گیرد، چونكه سرمایه در گردش واحدهای تولیدی به دلیل تورم گرفتار مشكل شده و باید این منابع به جهت رفع مشكلات تامین گردد.
توسطی افزود: به صراحت می توان بیان كرد كه منابع مالی مورد نیاز هم اكنون به میزانی كه تولیدكنندگان برای تأمین مواد اولیه و هزینه ها نیاز دارند وجود ندارد و غالبا تولیدكنندگان به دلیل عدم فروش تولیدات، در زمینه تسهیلات دریافتی به سیستم بانكی هم بدهكار هستند.
وی افزود: تصور بنده بر این است كه امسال هزینه های اولیه تولید شامل حقوق و دستمزد افزایش پیدا خواهد نمود كه این امر می تواند مانعی برای جهش تولید باشد.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معاون و كشاورزی استان مركزی افزود: نامگذاری سال و هدفگذاری در این خصوص به خوبی صورت گرفته، اما تا زمانی كه سیستم مطابق نامگذاری ها تغییر نكند و شاخصی برای ارزیابی ها وجود نداشته نباشد طبیعتا این اتفاق خوب رخ نخواهد داد و در سیستم اجرا اتفاقات متناسب با نامگذاری رخ نمی دهد پس باید قوانین و مقررات لازم در هر سه قوه و دستگاه های اجرایی و كسانی كه در عرصه تولید كار می كنند، با نیت جهش تولید و افزایش تولید ایجاد شود.
توسطی اظهار داشت: تعطیلی واحدهای تولیدی، ویروس كرونا، ركود اقتصادی، تورم، كاهش ارتباطات خارجی، محدودیت بازار فروش و موانع صادرات و... می توانند موانعی برای تحقق شعار سال باشند، بنابراین باید برای بی اثر كردن این موانع برنامه ریزی كرد.
وی با اشاره به اینكه افزایش تولید نیازمند بازار فروش است، افزود: جهش تولید و رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال با همكاری دولت و بخش خصوصی می تواند محقق شود و دولت نباید بخش خصوصی و نظرات او را در این راستا نادیده بگیرد.
توسطی در انتها اضافه كرد: امیدواریم كه كشور بتواند برای رسیدن به یك شرایط عادی فعلا معضل كرونا را با همدلی و وفاق سپری كند.1399/01/09
00:12:42
5.0 / 5
3226
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است