تجارت خارجی بدون تماس تركیه برای مقابله با كرونا

تجارت خارجی بدون تماس تركیه برای مقابله با كرونا به گزارش نت واش تركیه تجارت خارجی بدون تماس را برای مهار شیوع كرونا به اجرا می گذارد.به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، روشار پكجان، وزیر بازرگانی تركیه اظهار كرده است این كشور از آغاز مارس برای مقابله با شیوع كرونا و پیشگیری از انتشار آن در تركیه همه مرزهای خویش را بسته است. علیرغم این اقدامات اولین مورد مبتلا شدن به بیماری كووید ۱۹ دهم مارس در این كشور مشاهده شد.

وزارت بازرگانی تركیه بعد از بستن شدن مرز عراق با تركیه به بررسی تجارت بدون تماس به منظور ادامه صادرات و واردات این كشور متمركز شده است.

روشار پكجان اظهار داشت: هم اكنون رانندگان تركیه كامیونها را تا گذرگاه مرزی می برند و سپس رانندگان خارجی كامیون را برای انتقال كانتینرها به خارج تحویل می گیرند. خودروهایی كه مقرر است وارد تركیه شوند در محدوده مرزی قبل از تعویض راننده ضدعفونی می شوند. در این حوزه ما در كوشش برای احیای تجارت با عراق و بازگرداندن آن به سطح سابق هستیم.

وی اظهار نمود: كار با چند صد دستگاه كامیون شروع شد و الان شمار آنها به ۱۱۴۰ دستگاه رسیده است. رانندگان در مرزهای اروپا هم از شیوه مشابهی استفاده می نمایند.

این كشور برای تجارت با ایران هم شیوه دیگری پیدا كرده كه از راه راه آهن است و قطارهای تركیه بارشان را تا مرز می برند و قطارهای ایرانی آنها را در نقطه مرزی تحویل می گیرند.

بر اساس گزارش خبرگزاری آنادولو، وزیر بازرگانی تركیه اظهار نمود: تجارت خارجی تركیه از شیوع كرونا متاثر شده و ۵۰ درصد با عراق و ۸۰ درصد با ایران كاهش پیدا كرده است. ایشان در ادامه اضافه كرد: تجارت خارجی تركیه در مجموع كاهش پیدا خواهد نمود اما ما تلاش می نماییم این كاهش را در سطح حداقلی نگه داریم.

تركیه مجموعا درگذشت ۷۵ نفر را بر اثر مبتلا شدن به بیماری كووید ۱۹ تایید كرده و شمار بیماران كرونایی در این كشور به ۳۶۲۹ نفر رسیده است.
1399/01/09
19:11:46
5.0 / 5
3314
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است