مقاومت طلا در مقابل كاهش قیمت

مقاومت طلا در مقابل كاهش قیمت نت واش: قیمت طلا بعد از كاهش حداقل 18 دلاری كه روز گذشته داشت، در معاملات روز پنج شنبه بازار جهانی تحت تاثیر نگرانیها نسبت به نتایج اقتصادی اپیدمی كرونا اندكی رشد كرد.به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۱ درصد افزایش پیدا كرد و به ۱۶۳۶ دلار و ۳۷ سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز گذشته بعد از اینكه ابتدا ۱.۳ درصد صعود كرد در نهایت با كاهش قیمت بسته شد و در زمان گشایش معاملات روز جاری حداكثر ۰.۹ درصد افزایش داشت.

در بازار معاملات آتی آمریكا، هر اونس طلا با ۰.۴ درصد كاهش، ۱۶۳۶ دلار و ۳۰ سنت معامله شد. بهای معاملات این بازار روز گذشته با ۱۸ دلار كاهش بسته شده بود.

كایل رودا، تحلیلگر شركت آی جی ماركتس اظهار نمود: ممنوعیت سفری كه آمریكا از اروپا اعلام نمود سورپرایز و شوك بزرگی برای بازار بود و نشان داد سرمایه گذاران هنوز نتایج مالی كامل شیوع ویروس كرونا را ارزیابی نكرده اند. از طرف دیگر معامله گران طلا را برای جبران زیان سقوط سهام می فروشند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریكا روز چهارشنبه اعلام نمود سفر از اروپا به استثنای انگلیس به آمریكا به مدت ۳۰ روز ممنوع می باشد. این خبر به ریزش بازارهای سهام جهان و ارزش دلار منجر گردید.

بر اساس گزارش رویترز، سازمان جهانی بهداشت روز چهارشنبه وضعیت شیوع ویروس كرونا را یك اپیدمی همه گیر اعلام نمود و اضافه كرد: ایتالیا و ایران حالا در خط مقدم مبارزه با این بیماری هستند.

بانكهای مركزی جهان اقدامات برای مبارزه با تبعات اقتصادی اپیدمی كرونا را افزایش داده اند. بانك مركزی انگلیس روز چهارشنبه نرخهای بهره را كم كرد. بعد از اقدام هفته گذشته بانك مركزی آمریكا در كاهش ۵۰ واحدی نرخهای بهره بازارها منتظر كاهش مجدد نرخهای بهره در نشست ۱۸ مارس این بانك مركزی هستند. انتظار می رود بانك مركزی اروپا هم به اقدام مشابهی مبادرت كند و تدابیر محرك مالی جدیدی اعلام نماید.

نرخهای بهره پایینتر به نفع طلا بوده و از جذابیت سرمایه گذاری در این فلز كه بازدهی ندارد، حمایت می كنند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پالادیم با ۰.۴ درصد كاهش، ۲۱۹۵ دلار و ۶۸ سنت معامله شد. هر اونس نقره برای تحویل فوری ۰.۹ درصد افت كرد و ۱۶ دلار و ۶۰ سنت بود. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۶ درصد افزایش، به ۸۶۴ دلار و ۷۰ سنت رسید.

منبع:

1398/12/22
15:45:04
5.0 / 5
3925
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است