سال طلایی برای زرشوران

سال طلایی برای زرشوران به گزارش نت واش رئیس هیات عامل (ایمیدرو)، ضمن اعلام دستاوردهای این سازمان همچون شناسایی ۷۶۰ محدوده اكتشافی و دسترسی به ذخایر معدنی جدید، برنامه های ایمدرو برای سال آینده را اعلام نمود.


خداداد غریب پور - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت - در گفتگو با ایسنا، از شناسایی ۷۶۰ محدوده امیدبخش با انجام اكتشافات جدید در طول سالجاری اطلاع داد و اظهار نمود: از این تعداد تابحال مجوز ۵۲ پروانه اكتشاف، صادر گردیده است كه از این تعداد محدود شناسایی شده برای اكتشاف، ایمیدرو خواهان صدور پروانه برای ۲۸۰ محدوده شده و تابحال مجوز ۵۲ پروانه اكتشاف هم صادر گردیده است.
وی ادامه داد: دسترسی به ذخایر جدید سنگ آهن، طلا و بوكسیت هم همچون دستاوردهای ما در این یك سال بوده است.
رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران با اشاره به اینكه اكتشافات انجام شده دستاوردهای قابل توجهی برای كشور داشته است، اظهار داشت: یكی از موفقیت ها در اكتشافات معدن شركت گل گهر در سیرجان بود كه در آنجا توانستیم ۵۳۷ میلیون تن ذخیره اكتشافی جدید را در اثر اكتشافات تكمیلی به ذخایر گل گهر اضافه نماییم. از جانب دیگر در اكتشافات زرشوارن توانستیم ۵۰ درصد به ذخایر جدید این مجموعه اضافه نماییم كه این تضمینی برای آغاز فاز ۲ طلای زرشوران است. همینطور توانستیم ذخایر بوكسیت كشور را از ۱۴ میلیون تن به ۳۸ میلیون تن ارتقاء دهیم كه این مورد باعث پیشبرد اهداف و تأمین خوراك آینده كارخانه آلومینیوم جاجرم خواهد شد.
وی ادامه داد: طبق برنامه ریزی های انجام شده در این سازمان، بقیه محدوده های امیدبخش شناسایی شده در اختیار وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار گرفت تا از راه سازمان صمت استان ها به مزایده گذاشته و به بخش خصوصی واگذار شود. ضمن اینكه امیدوار هستیم اولین معادن واگذار شده به بخش خصوصی، از سال آینده به بهره برداری رسند. برخی از پهنه هایی كه به بخش خصوصی واگذار شده است، به مرحله صدور پروانه رسیدند و تعدادی هم در سال آتی تبدیل به گواهی كشف شوند.

افزایش ذخایر جدید معدنی
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینكه مجموع مساحت پهنه های اكتشافی ایمیدرو به ۶۵۰ هزار كیلومتر مربع رسیده است، افزود: بدین سان ایمیدرو علاوه بر شناسایی محدوده برای خود، مشاركت با بخش خصوصی را در شمار برنامه های خود قرار داده است.
غریب پور شناسایی منابع جدید معدنی و ایجاد تنوع در مواد معدنی را همچون برنامه های این سازمان برشمرد و اظهار داشت: ایمیدرو در نظر دارد در استفاده از روش های نوین اكتشاف، توسعه و ارتقای بانك اطلاعاتی مكان محور GIS را در برنامه های سال آتی خود قرار دهد. این سیستم در حفظ و ذخیره و پردازش داده ها به ما كمك خواهد نمود. ضمن اینكه روش های نوینی را برای اكتشاف ذخایر پنهان مورد توجه قرار خواهیم داد.1398/12/19
23:16:34
5.0 / 5
4103
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است