توسط شركت دانش بنیان مركز رشد و شكوفایی جهاد دانشگاهی استان مركزی؛

خط تولید ماسك پزشكی در اراك طراحی شد

خط تولید ماسك پزشكی در اراك طراحی شد نت واش: ایسنا/مركزی با جان گرفتن كرونا در جهان و ایران تعداد زیادی از مردم بیمار شدند و برخی از دست رفتند، این بیماری كه دغدغه ای جهانی را در حوزه بهداشت و درمان ایجاد كرد، موجب شد برخی كشورها با كمبود اقلام بهداشتی به ویژه ماسك روبرو شوند.


در ایران نیز كمبود ماسك به یك مسئله مهم تبدیل شد و نگرانی برای نبود آن در جامعه كاملا محسوس است.
در چنین بحران هایی استفاده از ظرفیت شركت های دانش بنیان راهكار بسیار كارآمدی هم برای رفع مشكل و هم برای شناخت ظرفیت های این شركت های توانمند توسط مسئولان، دیگر تولیدكنندگان و مردم است، هرچند شكل بهتر این پروسه آنست كه ظرفیت های موجود، پیش از بروز بحران شناسایی و بكار گرفته شوند تا در صورت رخداد چنین بحران هایی دست و پا بسته نباشیم.
یكی از شركت های دانش بنیان عضو مركز رشد و شكوفایی جهاد دانشگاهی استان مركزی كه مجموعه ای از جوانان ایده پرداز و خلاق را دور هم جمع كرده توانسته است با طراحی خط تولید ماسك پزشكی به عرصه رفع بحران كمبود زیرساخت تولید ماسك در كشور وارد شود.
محمدرضا اسدی مدیرعامل شركت دانش بنیان آریافناوران با اشاره به اینكه این شركت در حوزه ساخت تجهیزات مكاترونیك فعالیت دارد، اظهار داشت: تیم این شركت از مخترعان، مبتكران و نوآورانی تشكیل شده كه رتبه های بسیاری در حوزه های تخصصی خود كسب كرده و صاحبان ایده و خلاقیت در این عرصه تخصصی هستند.
وی درباب طراحی خط تولید ماسك های پزشكی اظهار نمود: باتوجه به نیاری كه در این خصوص در كشور احساس می شود، به این شركت پیشنهاد شد كه خط تولید این ماسك ها را طراحی و تولید نماید.
اسدی با اشاره به اینكه دستگاه های این خط تولید، طراحی شده است، اظهار نمود: برخی قطعات این دستگاه ها به كشور وارد می شده كه قطعات خاصی هستند، ولی هم اكنون با شركت های دانش بنیان دیگری مذاكراتی را به انجام رسانده ایم كه تولید برخی قطعات را انجام دهند تا از این پس نیازمند واردات این قطعات نباشیم.
وی ادامه داد: طراحی و ساخت كلی دستگاه و خط تولید، كانسپت ها و ایده ها توسط این شركت صورت گرفته و تفاهم نامه های اولیه نوشته شده است. امیدواریم ظرف چند ماه آینده خط تولید نیز ساخته شده و آماده بهره برداری شود.
اسدی با اشاره به اینكه طراحی های دستگاه ها و خط تولید توسط تیم های مختلف در شركت به صورت شبانه روزی انجام و كانسپت ها آماده شد، اضافه كرد: كیفیت این دستگاه ها برابر نمونه های خارجی و قیمت آن 50 درصد نمونه خارجی است، البته قطعات و آپشن های بكار رفته در این خطوط تولید بر قیمت آنها بسیار موثر است.
وی با اشاره به اینكه خط تولید طراحی شده در این شركت می تواند حدودا بین 40 تا 50 عدد ماسك در دقیقه تولید نماید، اضافه كرد: هم اكنون تفاهم روی تولید ماسك های ساده است.
بگفته وی، تیم طراحی كننده این دستگاه هفت نفر از اعضای شركت های مركز رشد و شكوفایی جهاد دانشگاهی استان هستند. این افراد، همین طور جزو منتورها و مشاورین كسب و كار جهاد دانشگاهی استان در حوزه مكاترونیك، رباتیك و فناوری اطلاعات نیز هستند.
اسدی ابراز امیدواری كرد كه این خط تولید جزو محصولات دانش بنیان به حساب آید و اضافه كرد: حتما این محصول را به صندوق نوآوری و شكوفایی معاونت علمی ریاست جمهوری معرفی خواهیم كرد.
او همینطور از برنامه های این شركت برای ورود به حوزه صادرات این خط تولید آگاهی داد و اظهار داشت: مقرر است جهاد دانشگاهی تیم هایی را برای تامین مواد اولیه مورد نیاز این خط تولید به ما لینك كند.1398/12/17
15:00:03
5.0 / 5
3595
تگهای خبر: بحران , بهداشت , تولید , دستگاه
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است