برگزاری نشست عمومی اتاق بازرگانی تهران و لاهور

برگزاری نشست عمومی اتاق بازرگانی تهران و لاهور نت واش: نشست عمومی اتاق بازرگانی لاهور با خوانساری رئیس اتاق بازرگانی تهران و عرفان اقبال شیخ رئیس اتاق بازرگانی لاهور اجرا شد.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، در این جلسه رئیس اتاق بازرگانی تهران بر اهمیت بازار پاكستان بعنوان كشور همسایه ایران اصرار كرد و در ادامه به تشریح رویكرد جدید ایران برای توسعه همكاری ها با كشورهای همسایه پرداخت.
وی هم چنین از آمادگی اتاق بازرگانی تهران برای ارتقای مناسبات با اتاق بازرگانی لاهور استقبال كرد.
در ادامه عرفان اقبال شیخ رئیس اتاق بازرگانی لاهور به ظرفیت های پاكستان برای صادرات همچون برنج، گوشت، كاغذ و تجهیزات پزشكی اشاره نمود و بر لزوم حل و فصل مشكلات فعلی در مناسبات تجاری همچون مناسبات پولی و بانكی و استقبال از تاسیس شعب بانكهای ایرانی در پاكستان اصرار كرد.
اقبال درباره امكان انجام مبادلات تجاری بوسیله تهاتر اظهار داشت: دراین زمینه آمادگی داریم و از همكاری با اتاق بازرگانی تهران بمنظور توسعه همكاری ها باتوجه به ظرفیت های موجود استقبال می نماییم. هم چنین همكاریهای بازرگانی دو كشور در چارچوب موافقت نامه تجارت ترجیحی قابل اتكاست.
وی بر ضرورت مبارزه با قاچاق جهت قانونمند سازی مناسبات تجاری و ارتقای مبادلات اصرار كرد و اضافه كرد: برای سفر به تهران جهت آشنایی با توانمندی های جمهوری اسلامی ایران آماده هستم.
به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، هم چنین سید محمد علی حسینی سفیر ایران در پاكستان كه در این جلسه نیز حضور داشت، به توسعه مناسبات اقتصادی و بازرگانی دو جانبه اشاره و بر نقش بخش های خصوصی دو كشور در پیشبرد اهداف تعیین شده برای ارتقای همكاریهای اقتصادی اصرار كرد.
وی نیز بر ضرورت توجه جدی تر به توسعه بخش گردشگری در دو كشور تاكید و اعلام نمود كه سفارت و سركنسولگری های جمهوری اسلامی ایران در پاكستان برای ارائه تسهیلات به فعالان اقتصادی دو كشور آمادگی دارد.
حسینی نیز اظهار داشت كه ایران برای تامین نیازهای انرژی پاكستان آمادگی دارد.
منبع:

1398/12/10
16:46:20
5.0 / 5
3729
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است