با همكاری محیط زیست و پژوهشكده محیط زیست و توسعه پایدار؛

نخستین همایش ملی تنوع زیستی

نخستین همایش ملی تنوع زیستی به گزارش نت واش رئیس پژوهشكده محیط زیست و توسعه پایدار از برگزاری نخستین همایش ملی تنوع زیستی با همكاری معاونت محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست در خرداد ماه ۹۹ خبرداد.


به گزارش نت واش به نقل از مهر، جلیل بادام فیروز، در اینباره اظهار كرد، كشور ایران با غنای قابل توجه گونه ای دارای حدود ۸۲۰۰ گونه گیاهی و۱۳۰۰ گونه جانوری مهره دار است. عدم وجود داده های به روز از وضعیت تنوع زیستی كشور، عدم یكپارچگی در تصمیم گیری های مرتبط، مشكلات و تهدیدات عدیده تنوع زیستی كشور لزوم برگزاری همایش را برای همسویی و جریان سازی برای اهداف حفاظتی و بهره بردارانه پایدار روشن می سازد. از آنجایی كه مسئولیت مستقیم و سنگین حفاظت از تنوع زیستی كشور بر عهده سازمان حفاظت از محیط زیست نهاده شده است بنابراین این سازمان بر آن شده تا به منظور حفاظت و فرهنگ سازی برای پشتیبانی از محیط زیست مبادرت به برگزاری نخستین همایش ملی تنوع زیستی در كشور كند.
وی با بیان اینكه، روز جهانی تنوع زیستی فرصت مناسبی است برای جلب توجه همگان شامل مدیران، سیاست گذاران، تصمیم سازان و آحاد جامعه به این مفهوم پر اهمیت كه سلامت كره زمین و زیستمندان آن در گروه حفظ تنوع زیستی آن است، تمام دست اندركاران و حامیان و فعالان این حوزه را دعوت به همكاری كردند. علاقمندان می توانند از اول اسفندماه ۹۸ برای این همایش ثبت نام كنند.

1398/12/07
17:07:27
5.0 / 5
4348
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است