سومین اقتصاد بزرگ جهان زیرسوال رفت

سومین اقتصاد بزرگ جهان زیرسوال رفت نت واش: فعالیت کارخانه نوامبر ژاپن با سریعترین سرعت در 2 سال اخیر کم شده است.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، یک نظرسنجی تجاری امروز(پنجشنبه) نشان داد که کارهای تولیدی ژاپن در ماه نوامبر با بدتر شدن تقاضا به سبب فشارهای تورمی قوی، با سریع ترین سرعت در دو سال اخیر کم شد.
انقباض در فعالیت کارخانه ها همین طور نخستین کاهش ماهانه در ۲۲ ماه گذشته را رقم زد و چشم انداز اقتصادی ژاپن را به عنوان علامت سوال برانگیخت برای اینکه این کشور برای رشد به شدت به تجارت با چین و سایر کشورها متکی است.
شاخص مدیران خرید در نوامبر از ۵۰.۷ نهایی ماه قبل به ۴۹.۴ تعدیل فصلی کم شد. این بدان معناست که فعالیت شدیدترین انقباض را از زمان ثبت ۴۹ در نوامبر ۲۰۲۰ ثبت نمود و برای نخستین بار از ژانویه سال قبل به زیر ۵۰ که انقباض را از انبساط جدا می کند، سقوط کرد.
لورا دنمن، اقتصاددان می گوید اوضاع نامناسب شرایط تقاضا و فشارهای تورمی حاد همچنان به کاهش تولید و سفارش های جدید ادامه می دهد. بنظر می رسد شرکت های تولیدی نیز بطور فزاینده ای نسبت به آینده خود محتاط هستند برای اینکه افت احساسات تجاری نشان میدهد که شاخص را در پایین ترین سطح خود از ماه می قرار داده است.
نتایج نظرسنجی نشان داد که تولید با سریع ترین سرعت در ۲۶ ماه گذشته کم شد و برای پنجمین ماه متوالی کم شد. سفارشات صادراتی جدید و بطور کلی سفارشات جدید نیز کاهش قابل توجهی داشتند. داده ها نشان میدهد که فعالیت در بخش خدمات حتی با رشد کسب وکار جدید برای سومین ماه متوالی متوقف گردید.
طبق گزارش رویترز، داده های هفته گذشته نشان داد که اقتصاد ژاپن بطور غیرمنتظره ای برای نخستین بار در یک سال در سه ماهه سوم کوچک شده است که به سبب خطرات رکود جهانی، ین ضعیف و هزینه های واردات بالاتر، مصرف خانوارها و مشاغل را تحت تاثیر قرار داده است.1401/09/03
16:53:48
5.0 / 5
210
تگهای خبر: تجاری , تولید , خدمات , صادرات
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است