عرضه تسهیلات برای خرید اثاثیه منزل و لوازم خانگی

عرضه تسهیلات برای خرید اثاثیه منزل و لوازم خانگی به گزارش نت واش، معاون کسب و کار، تجارت و خدمات وزارت صمت از ایجاد  سایت (سامانه ای) از جانب وزارت صمت در حوزه خرید شفاف و تأمین تسهیلات به صورت زنجیره ای برای خرید کالا اطلاع داد و تصریح کرد وزارت صمت ناظر بر فرایند زنجیره تولید تا توزیع و عرضه به مشتریان خواهد بود.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، علیرضا شاه میرزایی در حاشیه «رویداد روایت برنامه تحولی صنعت خودرو» از برگزاری نمایشگاه خدمات کسب و کار ایران برای نخستین بار از آغاز شهریور ماه اطلاع داد و اعلام نمود: از یکم شهریور ماه لغایت چهارم شهریور در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران در ۱۱ سالن برگزار می شود. در این نمایشگاه شرکتهای مختلف عرضه دهنده خدمات کسب و کار حضور خواهند داشت. رونمایی از پلت فرم خدمات کسب و کار، عرضه خدمات حقوقی در حوزه کسب و کار و همینطور خدمات روانشناسی در این عرصه، مدیریت زنجیره تأمین و.... همچون خدماتی هستند که توسط شرکتهای کسب و کار خصوصی راه اندازی شده و در این نمایشگاه در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.
معاون کسب و کار، تجارت و خدمات وزارت صمت با اشاره به اینکه تابحال پنج بانک و تعداد زیادی از تولیدکنندگان به این طرح پیوسته اند؛ اظهار داشت: در اولین مرحله بایستی ثبت نام از جانب متقاضیان صورت گیرد تا اسامی به بانکها ارجاع داده شود.
وی از ایجاد سایتی از جانب وزارت صمت اطلاع داد و تصریح کرد: این سایت مجموعه هایی که در حوزه خرید شفاف و تأمین تسهیلات به صورت زنجیره ای برای خرید کالا اقدام می کنند را معرفی می کند. این سایت با نام «توان خرید» فعال خواهد بود، البته این سامانه همان سامانه «خرید شفاف» است که تابحال فعالیت داشته است.
شاه میرزایی خاطرنشان کرد: با حذف واسطه ها، عرضه کد رهگیری و شناسه کالا و همینطور اسناد فروش در سامانه خرید شفاف و کنترل قیمت و اصالت کالا، حال با عنایت به این که تسهیلات خرید هم به آن افزوده شده است، به "توان خرید" تغییر نام یافته و مصرف کنندگان می توانند از راه تسهیلات دریافتی به این طرح بپیوندند.
معاون کسب و کار، تجارت و خدمات وزارت صمت اعلام نمود: تأمین مالی برای ۲۰۰ هزار خانوار انجام شده و به تدریج به هر میزان که منابع مالی توسط بانکها افزایش یابد، گروههای هدف هم اضافه خواهند شد.
وی افزود: وزارت صمت بر کل زنجیره از تولید تا توزیع و عرضه به مشتریان، نظارت خواهد داشت اما هیچ دخالتی ندارد. نظارت بر اصالت کالا، قیمت ها، کاهش قیمت به جهت تأمین عمده، دارا بودن کدشناسه و کد رهگیری کالاها بر عهده وزارت صمت خواهد بود. این طرح در آینده با همکاری وزارت خانه های مربوطه در حوزه خودرو و مسکن هم اجرایی می شود.
در خاتمه این برنامه، از پوستر طرح توان خرید (تسهیلات خرید لوازم خانگی و اثاث منزل) رونمایی گردید.


منبع:

1401/05/26
22:48:23
5.0 / 5
172
تگهای خبر: تولید , ثبت نام , خدمات , خودرو
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است