اعطای تسهیلات جعاله به صندوق های پژوهش و فناوری

اعطای تسهیلات جعاله به صندوق های پژوهش و فناوری نت واش: معاون تسهیلات و تجاری سازی صندوق نوآوری و شکوفایی از عرضه تسهیلات جعاله جدید به صندوق های پژوهش و فناوری استانی با هدف تحول در اکوسیستم نوآوری در استان ها اطلاع داد.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، دکتر روح الله ذوالفقاری در نشست آنلاین با رؤسای پارک های علم و فناوری و مدیران عامل صندوق های پژوهش و فناوری استانی، اظهار داشت: صندوق نوآوری و شکوفایی در سه سال گذشته مبحث توسعه نظامات منطقه ای نوآوری را در اولویت کاری خود قرار داده و کمک کرده همه استان ها حداقل یک صندوق پژوهش و فناوری با هدف پشتیبانی از شرکتهای دانش بنیان و فناور در استان ها داشته باشند.
معاون تسهیلات و تجاری سازی صندوق نوآوری و شکوفایی اضافه کرد: صندوق از راه ابزارهای مالی متنوع کوشیده است شکل گیری نظام تأمین مالی در استان ها را عملیاتی کند تا شاهد این باشیم که در حوزه نوآوری صندوق های پژوهش و فناوری رکن اصلی را در استان خود بازی کنند.
ذوالفقاری همینطور با تکیه بر این که در سه سال قبل صندوق های پژوهش و فناوری، نقش عمده ای در تحول اکوسیستم نوآوری در استان ها بازی کرده اند، خاطرنشان کرد: در سال ۱۳۹۷ تنها ۲۹ صندوق پژوهش و فناوری در ۱۳ استان فعالیت می کردند، اما الان ۶۰ صندوق به صورت استانی و یا در حوزه تخصصی مشغول عرضه خدمات مالی و اعتباری به شرکتهای دانش بنیان، خلاق و فناور هستند که سرمایه آنها به بیشتر از هزار میلیارد تومان بالغ می شود، بنابراین انتظار ما بعنوان صندوق نوآوری و شکوفایی، ترفیع جایگاه صندوق های پژوهش و فناوری در نظام تأمین مالی کشور است.
معاون تسهیلات و تجاری سازی صندوق نوآوری و شکوفایی ضمن اشاره به برنامه جدید صندوق نوآوری در سال "تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین" برای تقویت صندوق های پژوهش و فناوری استانی با هدف حمایت گسترده از شرکتهای دانش بنیان و فناور، اظهار داشت: سقف این تسهیلات جعاله ۵ میلیارد تومان است و به صورت قرض الحسنه اعطا خواهد شد.
به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، معاون تسهیلات و تجاری سازی صندوق نوآوری و شکوفایی تصریح کرد: انتظار داریم که صندوق های پژوهش و فناوری در استان ها به کمک پارک های علم و فناوری، برنامه های خویش را برای هزینه کرد این تسهیلات عرضه کنند تا در حداقل زمان ممکن از آن بهره مند شوند.
وی ابراز امیدواری کرد که با عرضه این تسهیلات، صندوق های پژوهش و فناوری اجرای برنامه مشترک با ذی نفعان استانی را در دستور کار قرار داده تا بیشتر از پیش نقش حمایتی خویش را در استان بازی کنند.
منبع:

1401/03/29
23:39:15
5.0 / 5
178
تگهای خبر: ابزار , تجاری , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است