هوای ناسالم اصفهان برای عموم شهروندان

هوای ناسالم اصفهان برای عموم شهروندان به گزارش نت واش کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: شاخص کیفی هوای این کلانشهر امروز با میانگین ۱۵۸ وضعیت (قرمز) ناسالم برای عموم شهروندان را نشان داده است.محمود مزارع در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: کیفیت هوا برپایه اطلاعات ایستگاه های پایش آنلاین در خیابان احمدآباد و انقلاب با شاخص ۱۵۶، استانداری با شاخص ۱۶۳، پروین با شاخص ۱۵۵، بزرگراه خرازی با شاخص ۱۶۹، رهنان با شاخص ۱۵۶ و میرزا طاهر با شاخص ۱۵۸ در وضعیت (قرمز) ناسالم برای عموم شهروندان است.
او با اشاره به اینکه هشت ایستگاه پایش در خیابان های رودکی، باغ غدیر، جِی، باهنر، فیض، فرشادی، دانشگاه و ورزشگاه میثاق قطع است، تصریح کرد: شاخص کیفی هوا در ایستگاه در خیابان کاوه با ۱۴۹ AQI وضعیت ناسالم برای گروههای حساس را نشان داده است.
کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اضافه کرد: امروز وضعیت کیفیت هوای شهر صنعتی سگزی با شاخص ۱۰۷ ناسالم برای گروههای حساس و شاهین شهر با شاخص ۹۱ و مبارکه با شاخص ۶۵ در شرایط قابل قبول ثبت شده ضمن این که ایستگاه های منطقه صنعتی دولت آباد، خمینی شهر، نجف آباد و کاشان همچنان قطع است.
بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان به علت سکون جوی و وارونگی دما، غلظت آلاینده های جوی تا اواسط هفته جاری افزایش می یابد.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرآفرین است.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1400/11/04
22:00:56
5.0 / 5
311
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است