هوای اصفهان و شاهین شهر آلوده است

هوای اصفهان و شاهین شهر آلوده است به گزارش نت واش کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: شاخص کیفی هوای این کلانشهر امروز با میانگین 127 وضعیت ناسالم برای گروههای حساس (نارنجی) را نشان میدهد.محمود مزارع در گفت و گو با خبرنگار مهر عنوان کرد: کیفیت هوا بر طبق اطلاعات ایستگاه های پایش آنلاین در خیابان احمدآباد با شاخص ۱۴۶، استانداری با شاخص ۱۲۶، انقلاب با شاخص ۱۱۵، باهنر با شاخص ۱۱۵، پروین با شاخص ۱۱۴، جِی با شاخص ۱۲۹، رهنان با شاخص ۱۱۹، فیض با شاخص ۱۲۵، کاوه با شاخص ۱۴۳، فرشادی با شاخص ۱۲۴، میرزا طاهر با شاخص ۱۱۱ و خیابان ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۴۵ ناسالم برای گروههای حساس (نارنجی) است.
وی با اشاره به اینکه شاخص هوا در ایستگاه بزرگراه خرازی با میانگین ۱۵۴ برای عموم شهروندان ناسالم می باشد، اظهار داشت: ایستگاه های پایش هوای محدوده خیابان های رودکی، دانشگاه و باغ غدیر امروز در مدار نیست.
کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان افزود: برای دومین روز متوالی ایستگاه پایش هوای شهر صنعتی سگزی قطع است اما هوای شاهین شهر با شاخص ۱۵۲ برای عموم شهروندان ناسالم می باشد و هوای مبارکه با شاخص ۵۴ در وضعیت قابل قبول ثبت شده ضمن این که ایستگاه های دولت آباد، خمینی شهر، نجف آباد و کاشان همچنان قطع است.
بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان به جهت استقرار جوی به نسبت پایدار در سطح استان و کاهش محسوس دما و مه صبحگاهی غلظت آلاینده های جوی خصوصاً در مناطق مرکزی و صنعتی همچون کلانشهر اصفهان افزایش پیدا کرده است و این شرایط تا اواسط امروز پنجشنبه ادامه دارد.
با توجه به تشدید آلودگی هوای کلانشهر اصفهان به شهروندان خصوصاً گروههای لطمه پذیر همچون سالمندان، افراد دارای بیماریهای زمینه ای، قلبی و ریوی و کودکان کمتر از پنج سال سفارش می شود از تردد غیر ضروری در سطح شهر و فعالیت ورزشی در فضای باز در طول این مدت بپرهیزند.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.
انتهای پیام


منبع:

1400/09/12
11:32:44
5.0 / 5
260
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است