هوای اصفهان آلوده است

هوای اصفهان آلوده است به گزارش نت واش کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: شاخص کیفی هوای این کلانشهر امروز با میانگین 125 وضعیت ناسالم برای گروههای حساس را نشان میدهد.محمود مزارع در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: کیفیت هوا بر طبق اطلاعات ایستگاه های پایش آنلاین در خیابان استانداری با شاخص ۱۰۷، انقلاب با شاخص ۱۴۰، باهنر با شاخص ۱۱۳، رودکی با شاخص ۱۱۱، رهنان با شاخص ۱۰۴، فیض با شاخص ۱۱۲، کاوه با شاخص ۱۱۸، فرشادی با شاخص ۱۰۲، میرزا طاهر با شاخص ۱۲۷ و ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۱۵ ناسالم برای گروههای حساس (نارنجی) است.
وی با اشاره به خاموشی چهار ایستگاه پایش هوا در خیابان های پروین، دانشگاه، باغ غدیر و بزرگراه خرازی، افزود: کیفیت هوا در ۲ ایستگاه خیابان احمدآباد با شاخص ۱۶۲ و جِی با شاخص ۱۹۱ وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان (قرمز) را نشان میدهد.
کارشناس امور آزمایشگاه های حفاظت محیط زیست استان اصفهان افزود: امروز شاخص هوای شهر سجزی با شاخص ۱۱۱ ناسالم برای گروههای حساس و در شاهین شهر با شاخص ۷۰ و مبارکه با شاخص ۸۳ در وضعیت قابل قبول ثبت شده ضمن این که ایستگاه های دولت آباد، خمینی شهر، نجف آباد و کاشان همچنان قطع است.
بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان به جهت استقرار جوی به نسبت پایدار در سطح استان و کاهش محسوس دما و غبار صبحگاهی غلظت آلاینده های جوی خصوصاً در مناطق مرکزی و صنعتی همچون کلانشهر اصفهان بالا رفته است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1400/08/24
21:08:28
5.0 / 5
210
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است