لوازم خانگی، صدرنشین قاچاق

لوازم خانگی، صدرنشین قاچاق به گزارش نت واش معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) استان تهران اظهار داشت که بیشترین کالای قاچاق کشف شده در نیمه اول سال جاری، لوازم خانگی، انواع لاستیک خودرو و لوازم آرایشی و بهداشتی بوده است.


سعید محمدی پور در گفتگو با ایسنا، درباره کشف کالای قاچاق در شش ماهه اول سال جاری، خاطرنشان کرد: در این زمان، ۳۵ هزار و ۹۰۴ بازرسی با تشکیل ۲۷۴ پرونده به ارزش ریالی بیشتر از ۷۰۰ میلیارد تومان انجام شده که از نظر تعداد بازرسی ۹ درصد نسبت به شش ماهه اول سال قبل افزایش داشته است.
به گفته وی، بیشترین کالای قاچاق کشف شده، لوازم خانگی، انواع لاستیک خودرو، لوازم آرایشی و بهداشتی بوده است.
محمدی پور در ادامه ضمن اشاره به انجام ۴۶۶ هزار و ۱۱۱ بازرسی در نیمه اول سال جاری، اظهار نمود: در نتیجه این بازرسی ها، ۴۰ هزار و ۲۸ پرونده به ارزش بیشتر از ۱۲۰۰ میلیارد تومان تشکیل شده است. این تعداد بازرسی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۳۱ درصد و از نظر تعداد پرونده ها ۲۱ درصد افزایش داشته است.
به گفته وی، بیشترین تخلفات کشف شده در بازرسی ها در حوزه مواد پروتئینی، نان، شکر، و مواد غذایی بوده است.
گرانفروشی در صدر شکایات
معاون نظارت و بازرسی همینطور از دریافت و بررسی ۲۲ هزار و ۱۰۷ مورد شکایت از راه تلفن یا به صورت حضوری در سازمان صمت استان تهران طی نیمه اول سال جاری اطلاع داد و اظهار داشت: در این زمان ۲۹ هزار و ۸۹۷ مورد گشت مشترک انجام شده که منجر به تشکیل ۵۱۷۶ پرونده به ارزش ریالی بیشتر از ۲۰۰ میلیارد تومان شده است.
به گفته وی بیشترین شکایات ۱۲۴ درمورد گرانفروشی، تقلب و نبودن برچسب قیمت بوده است.
واردات لوازم خانگی از سال ۱۳۹۷ به کشور ممنوع می باشد، اما مشاهدات میدانی حاکی از وفور کالای قاچاق در بازار است و مقامات مسئول، همچون ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، هم در این رابطه اظهار نظر نکرده اند.
منبع:

1400/07/23
09:40:43
5.0 / 5
222
تگهای خبر: بازار , بهداشت , خودرو , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است