در بهار امسال محقق شد

افزایش ۱۲۸ درصدی صادرات فولاد

افزایش ۱۲۸ درصدی صادرات فولاد نت واش: بر طبق آمار ارائه شده از طرف شرکت های بزرگ تولیدکنندگان فولاد، از شروع سال جاری تا اختتام خردادماه بیش از دو میلیون تن فولاد صادر کرده اند که 128 درصدی از میزان صادرات آنها در زمان مشابه سال قبل بیشتر است.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، طبق آمار در بازه سه ماهه نخست امسال، شرکت های بزرگ کشور بیش از دو میلیون و ۷۸ هزار و ۳۶ تن فولاد شامل میلگرد، آهن اسفنجی، بلوم، بیلت، اسلب، ورق عریض و مقاطع آلیاژی- مهندسی صادر کردند که بیان کننده افزایش ۱۲۸ درصدی صادرات نسبت به سه ماهه نخست سال ۱۳۹۹ است.
در بین بزرگترین تولیدکنندگان فولاد، فولاد خوزستان با صادرات ۵۲۳ هزار و ۳۲۱ تن بلوم، بیلت و اسلب با افزایش ۹۲ درصدی نسبت به زمان مشابه سال گذشته، در سه ماهه نخست امسال بیشترین میزان صادرات را در میان شرکتها داشته است.
بعد از فولاد خوزستان، ذوب آهن اصفهان با صادرات ۳۱۵ هزار و ۸۴۴ تنی با رشد ۷۵ درصدی و فولاد مبارکه با صادرات ۲۶۷ هزار و ۸۶۱ تنی با رشد ۳۲۵ درصدی در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.
شرکت های ذوب آهن اصفهان، فولاد مبارکه اصفهان، فولاد خوزستان، فولاد اکسین، فولاد هرمزگان، فولاد آلیاژی ایران، فولاد آذربایجان، فولاد خراسان، فولاد کاوه جنوب، صبا فولاد، فولاد بناب، جهان فولاد سیرجان، سنگ آهن چادرملو و فولاد کویر در خردادماه امسال در مجموع ۹۱۶ هزار و ۲۳۶ تن فولاد صادر کردند که نسبت به خردا ماه ۱۳۹۹ رشد ۱۰۴ درصدی را ثبت کرده اند.
در یک ماهه خرداد نیز به ترتیب فولاد خوزستان با ۱۸۲ هزار و ۱۳۴ تن، فولاد مبارکه با ۱۶۱ هزار و ۸۲۹ تن و فولاد کاوه جنوب با ۱۲۳ هزار و ۶۰۰ تن بیشترین صادرات را داشته اند.
منبع:

1400/04/26
15:16:35
5.0 / 5
176
تگهای خبر: تولید , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است