فضانوردان ماموریت آکس-3 فردا به زمین بازمی گردند

فضانوردان ماموریت آکس-3 فردا به زمین بازمی گردند نت واش: ناسا اعلام نموده که جدا شدن ماموریت «آکس-3» از «ایستگاه فضایی بین المللی» و بازگشت آن به زمین، تا فردا(سه شنبه ششم فوریه) به تعویق افتاده است.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، ناسا و شرکت های «آکسیوم اسپیس»(Axiom Space) و «اسپیس ایکس»(SpaceX) بعد از تازه ترین بررسی روی شرایط آب وهوایی در سواحل فلوریدا، روز سه شنبه ششم فوریه ساعت ۹: ۰۵ بامداد به وقت منطقه زمانی شرقی را برای جدا شدن ماموریت «آکسیوم-۳»(Axiom-3) یا «آکس-۳»(Ax-3) از «ایستگاه فضایی بین المللی»(ISS) در نظر گرفته اند.
به نقل از ناسا، آژانس فضایی آمریکا در روز ششم فوریه، عملیات جدا شدن ماموریت از ایستگاه فضایی را که در همکاری با آکسیوم اسپیس و اسپیس ایکس به انجام می رسد، بصورت مستقیم پوشش خواهد داد. پوشش مستقیم آماده سازی برای بستن دریچه ها از ساعت هفت بامداد شروع می شود. ناسا روند جدا شدن ماموریت از ایستگاه را ساعت ۸: ۴۵ بامداد به وقت منطقه زمانی شرقی شروع خواهدنمود. لازم به ذکر است که باتوجه به عملیات، امکان دارد این زمان ها تغییر کنند.
دیدن این عملیات در تلویزیون ناسا، اپلیکیشن ناسا، صفحه یوتیوب ناسا و وب سایت ناسا امکان پذیر خواهد بود.
ماموریت آکس-۳ ابتدا قرار بود روز شنبه سوم فوریه ساعت ۶: ۰۵ بامداد به وقت منطقه زمانی شرقی از لابراتوار مداری جدا شود اما آب وهوای نامساعد منطقه فرود آن در سواحل فلوریدا، این برنامه را به تعویق انداخت. سپس اعلام گردید که بازگشت ماموریت آکس-۳ روز دوشنبه پنجم فوریه خواهد بود اما شرایط آب وهوایی باز هم دردسرساز شد و در نهایت، عملیات به روز سه شنبه موکول شد.
بیشتر بخوانید:
بازگشت فضانوردان خصوصی اکس-۳ به تعویق افتاد
پوشش عملیات تقریباً ۳۰ دقیقه بعد از جدا شدن ماموریت پایان خواهد یافت؛ یعنی زمانی که عملیات مشترک ایستگاه فضایی بین المللی با گروههای ماموریت آکسیوم اسپیس و اسپیس ایکس به اتمام برسد. آکسیوم اسپیس، پوشش ورود مجدد کپسول «دراگون»(Dragon) به جو زمین و فرود آمدن آنرا در سایت خود از سر خواهد گرفت.
منبع:

1402/11/17
09:04:28
5.0 / 5
200
تگهای خبر: آب , سایت , هوا
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است