همکاری کانادا و اسپانیا در ساخت یک رصدخانه زیردریایی

همکاری کانادا و اسپانیا در ساخت یک رصدخانه زیردریایی نت واش: دانشمندان کانادایی و اسپانیایی در یک مشارکت جدید قصد دارند یک رصدخانه زیردریایی را در جنوبگان راه اندازی کنند تا بصورت منظم اطلاعاتی را پیرامون اقیانوس منجمد جنوبی به دست بیاورند.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، دانشمندان کانادایی و اروپایی درحال پیوستن به یک مشارکت جدید هستند که به سبب آن شرکت «اوشن نتوورکز کانادا»(Ocean Networks Canada) یک رصدخانه زیردریایی را در «ایستگاه جنوبگان اسپانیا»(BAE) راه اندازی می نماید و داده هایی را در طول سال و در لحظه پیرامون شرایط اقیانوس در آنجا ارائه می دهد. این نخستین بار است که اوشن نتوورکز کانادا، نظارت خودرا بر اقیانوس در خارج از آب های کانادا گسترش می دهد.
به نقل از وب سایت رسمی دانشگاه ویکتوریا، این مشارکت که میان اوشن نتوورکز کانادا، «دانشگاه ویکتوریا»(UVic) و «شورای تحقیقات ملی اسپانیا»(CSIC) صورت می گیرد، درک علمی را در مورد یکی از کمتر مشاهده شده ترین بخش های سیاره ما یعنی اقیانوس جنوبگان یا اقیانوس منجمد جنوبی ارتقا می دهد.
کشتی تحقیقاتی اسپانیایی «هسپیریدس»(Hespérides) که رصدخانه اوشن نتوورکز کانادا را حمل می کند، به سمت ایستگاه جنوبگان اسپانیا موسوم به «خوان کارلوس اول»(Juan Carlos I) واقع در جزیره لیوینگستون در مجمع الجزایر شتلندز جنوبی درحال حرکت است که در شمال شبه جزیره جنوبگان قرار دارد. این کشتی دارای دو شناور «آرگو»(Argo) ساخت شرکت اوشن نتوورکز کانادا مخصوص اعماق دریاست که هنگام عبور و مرور در «گذرگاه دریک»(Drake Passage) در اقیانوس منجمد جنوبی مستقر خواهند شد.
کشتی هسپیریدس که پاییز گذشته بارسلونا را ترک کرد، مقرر است این هفته بندر آرژانتین در اوسوایا را ترک کند و اواخر این ماه به ایستگاه خوان کارلوس اول در جنوبگان برسد.
کشتی هسپیریدس

1402/10/27
15:54:32
5.0 / 5
197
تگهای خبر: آب , راه اندازی , سایت
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است