رئیس پارك علم و فناور آذربایجان شرقی:

شاه راه تولید، صادرات است

شاه راه تولید، صادرات است نت واش: آذربایجان شرقی رییس پارک علم و فناور آذربایجان شرقی شاه راه تولید را صادرات عنوان نمود.


سعید جعفری راد، پنجشنبه، ۱۶آذرماه، در گردهمایی شرکت های حوزه ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته اظهار داشت: ما خواهان فناوری و امنیت غذایی هستیم اما همیشه چشمشان به صدور محصولات فناورانه است.
به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: متخصصین انرژی نظر بر این دارند که در سال ۲۰۳۰ میزان انرژی که الان مصرف می شود به حداقل مقدار ممکن خواهد رسید و در خودرو ها و کاربری های خانگی سوخت های فسیلی استفاده نمی شود.
وی با اعلان اینکه کشور ما فعلا یک کشور تک محصولی است و ارز مورد نیاز از محل فروش نفت خام تامین می شود، افزود: یکی از عناوینی که باید مسئولان امر به آن توجه گردد این است که ما نمی توانیم فقط از محل صادرات سوخت های فسیلی نیاز کشور را تامین نماییم.
جعفری راد به راهکار این مساله اشاره نمود و اظهار داشت: آیا می توانیم بگوییم الگویی که در عرصه فناوری در دبی راه اندازی شده در ایران هم می تواند پیاده شود؟ نه، چون در کشور ما ملاحظاتی وجود دارد که این امر ممکن نیست.
وی با اعلان اینکه ارز آوری از محل صادرات فناوری و خدمات مهندسی صورت گیرد، اشاره کرد: اگر قرار باشد نفت و ارز و برنامه های توریستی نداشته باشیم حقوقی که باید به کارمند داده شود از کجا تامین می شود؟.
رییس پارک علم و فناور آذربایجان شرقی در پاسخ به این پرسش اظهار داشت: این حقوق از محل صدور محصولات فناورانه امکان پذیر است و باید کشورمان به اندازه ای پیشرفت کند که ارزآوری صورت گیرد در غیر اینصورت کسی برای ما دل نمی سوزاند.
وی با اعلان اینکه فرسایش خاک، گرم شدن کره زمین و کمبود آب با روش های مرسوم حل نمی گردد، اشاره کرد: برای جلوگیری از مصرف بیش از اندازه آب بایستی روش جدید کشاورزی با عنوان هیدروپونیک را که تا ۹۰ درصد میزان آب را می کاهد بهره برد.
وی ادامه داد: توسعه اقتصاد با ارز تک نرخی و رفع تعهدات ارزی، مشکلات جدی است که باید برای رفع آن راه حل ارائه شود.
منبع:

1402/09/18
10:51:51
5.0 / 5
324
تگهای خبر: آب , تولید , خدمات , خودرو
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است