معاون اداره كل منابع طبیعی اصفهان در گفت وگو با نت واش:

بروکراسی اداری دراصفهان مانع اجرای طرح ملی کاشت یک میلیارددرخت شد

بروکراسی اداری دراصفهان مانع اجرای طرح ملی کاشت یک میلیارددرخت شد به گزارش نت واش، معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان اظهار داشت: هیچ دستگاهی برای اجرای طرح ملی کاشت یک میلیارد درخت در اصفهان همکاری نمی کند و این طرح گرفتار بوروکراسی اداری است.حسینعلی نریمانی در گفت و گو با خبرنگار مهر با اعلان اینکه استان اصفهان در طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت متعهد شده طی چهار سال بیست میلیون اصله درخت بکارد، گفت: اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان در امتداد اجرای این طرح از شروع سال جاری تا حالا ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار اصله نهال و یک میلیون و پانصد هزار بذر آماده کشت تولید و متناسب با تعهد هر اداره و شهرستان را مشخص کرده است.
وی با اشاره به این که طرح کاشت میلیارد درخت در اصفهان باید با همکاری دستگاهها و صنایع آلاینده از مهرماه امسال اجرائی می شد، اشاره کرد: برغم پیگیری همکاران ما، متأسفانه بجز مجتمع فولاد مبارکه، مجتمع فولاد کویر آران و بیدگل و توپخانه ۲۲ ارتش در شهرضا هیچیک از دستگاهها برای اجرا ورود نکردند و خیلی از آنان دلیل را کمبود آب و مسائل اعتباری اعلام نمودند.
معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان اضافه کرد: این استان باید تا پایان اسفند سال جاری چهار میلیون اصله نهال و بذر بکارد؛ همین طور برای سال آینده کاشت ۶ میلیون اصله و طی دو سال بعدی سالانه پنج میلیون اصله متعهد شده است.
نریمانی افزود: صنایع واقع در شهرک انرژی مانند پتروشیمی و نیروگاه شهید منتظری که در آلایندگی هوای اصفهان و شاهین شهر سهم دارند تا حالا از اجرای این طرح هیچ نوع استقبال نکردند و برغم این که سه ماه پیش فرمانداری شاهین شهر برای اجرای تعهد پالایشگاه در طرح کاشت درخت با این شرکت مکاتبه کرد، این مساله همچنان درگیر بروکراسی اداری است.
وی اضافه کرد: این درحالی است که نهال و بذر آماده و زمینی به وسعت ۵۰۰ هکتار برای کاشت مشخص شده است و تنها نیازمند عزم مسئولان پالایشگاه برای اجرا است اما در راه بروکراسی اداری پیش می رود.
معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان اشاره کرد: برمبنای ماده ۲۲ قانون هوای پاک، اداره کل راه و شهرسازی برای همکاری در این طرح متعهد شده اما هر بار که مراجعه می نماییم به دلیلهای مختلف همچون کمبود اعتبارات اجرای این طرح را عقب می اندازند در صورتیکه می توانند با تجهیزاتی مانند تانکر آب و بیل مکانیکی که در اختیار دارند برای کاشت نهال اقدام نمایند.
نریمانی گفت: تلاش می نماییم بارندگی های فصلی برای اجرا این طرح را از دست ندهیم؛ محل کاشت بذر و نهال ها شناسایی شده و تا پیش از شروع فصل زمستان فرصت مناسبی برای اجرای این طرح است.
وی با اعلان اینکه مجتمع فولاد مبارکه در اجرای این طرح طبق تفاهم نامه پیش می رود و کاشت نهال در سطح یک هزار هکتار با همکاری این مجموعه درحال بررسی فنی است، اضافه کرد: در صورت تأیید فنی محل کاشت، فولاد مبارکه در یک ماه آتی کاشت نهال را شروع می کند.
معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان اشاره کرد: طبق قوانین ضروریست دستگاه های مربوطه همچون سازمان صنعت، معدن و تجارت، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، اداره کل راه و شهرسازی، شهرداری ها و سازمان آب منطقه ای استان همکاری لازم را اداره کل منابع طبیعی اصفهان برای اجرای طرح ملی کاشت میلیارد درخت داشته باشند.
نریمانی گفت: موضوع همکاری نکردن و عدم اجرای تعهدات دستگاهها و صنایع آلاینده استان طی جلسه روز گذشته با مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان عنوان شد و ایشان نیز به دستگاهها تذکر دادند.

1402/08/05
14:57:53
5.0 / 5
241
تگهای خبر: آب , آلاینده , بحران , تولید
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است