در بیستمین روز پاییز؛

هوای اصفهان برای عموم شهروندان ناسالم می باشد

هوای اصفهان برای عموم شهروندان ناسالم می باشد نت واش: شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان امروز پنجشنبه بیستم مهرماه با میانگین 157 وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان را نشان میدهد.به گزارش نت واش به نقل از مهر، شاخص کیفی هوای کلان شهر اصفهان برمبنای داده های ۱۶ ایستگاه سنجش در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هشت بامداد امروز پنجشنبه بیستم مهرماه با میانگین ۱۵۷ وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان را نشان میدهد.
بر اساس داده های سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان محیط زیست (منطقه اصفهان) شاخص هوای این کلان شهر در ایستگاه پایش خیابان احمدآباد با ۱۸۴، خیابان ۲۵ آبان با ۱۵۷، میدان انقلاب و خیابان فیض با ۱۵۶، بزرگراه خرازی با ۱۶۵، خیابان زینبیه با ۱۸۰، خیابان فرشادی با ۱۶۶، بولوار کاوه با ۱۶۲، کردآباد با ۱۸۳ و ولدان (ورزشگاه میثاق) با ۱۵۵ AQI در وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم شهروندان است.
امروز شاخص هوا در ایستگاه پارک زمزم با ۱۴۵، خیابان پروین اعتصامی و رهنان با ۱۴۲، رودکی با ۱۴۳، سپاهان شهر با ۱۱۵ و میرزا طاهر با ۱۴۹ AQI وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروههای حساس را نشان میدهد و دو ایستگاه سنجش کیفیت هوا در خیابان استانداری و دانشگاه صنعتی اصفهان کماکان قطع است.
شاخص هوا در سجزی با ۶۰، مبارکه با ۸۸ و شاهین شهر با ۱۰۰ AQI در وضعیت قابل قبول و در قهجاورستان با ۲۱۱ AQI بنفش و بسیار ناسالم ثبت گردید. ایستگاه سنجش آلودگی هوای شهرهای مجاور اصفهان همچون خمینی شهر، زرین شهر، نجف آباد، منطقه صنعتی دولت آباد و کاشان قطع است.
اداره کل هواشناسی استان اصفهان طی دو روز گذشته درباب وزش باد و فعال شدن کانون های گردوغبار و کاهش کیفیت هوا طی امروز هشدار داده بود.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
این شاخص به طور معمول برای پنج آلاینده هوا شامل منوکسیدکربن (CO)، اُزن (O۳)، دی اکسید نیتروژن (NO۲)، دی اکسید گوگرد (SO۲) و ذرات معلق زیر ۲.۵ میکرون (PM۲.۵) اندازه گیری و به طور روزانه در ایستگاه های پایش هوا، ثبت می شود.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.

1402/07/20
17:05:22
5.0 / 5
210
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , دولت
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است