تولید خودروی انگلیسی به قله رسید؟

تولید خودروی انگلیسی به قله رسید؟ به گزارش نت واش، یک نهاد صنعتی اعلام نمود تولید خودروی بریتانیا در ژوئن برای پنجمین ماه متوالی نسبت به سال قبل افزوده شد چونکه کمبود تراشه های ناشی از بیماری همه گیر کاهش پیدا کرد.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، انجمن تولیدکنندگان و بازرگانان اعلام نمود که در مجموع ۸۴ هزار و ۷۶۷ خودرو در ماه گذشته از کارخانه های بریتانیا خارج شد که نسبت به سال قبل نزدیک به ۱۶.۲ درصد افزایش داشته است.
انتظار می رود کل تولید خودرو تا آخر سال نزدیک به ۱۱ درصد افزایش یابد و به ۸۶۰ هزار دستگاه برسد. تولید می تواند تا سال ۲۰۲۸ به سطح پیش از همه گیری یک میلیون دستگاه برسد.
داده های صنعت نشان داده است که تولید خودرو های الکتریکی، پلاگین هیبریدی و برقی باتری دار در شش ماه اول سال، نزدیک به ۷۲ درصد افزوده شد و به رکورد ۱۷۰ هزار و ۳۲۱ دستگاه رسید.
طبق گزارش رویترز، گروه تاتا هند در اوایل ماه جاری اعلام نمود که می خواهد یک کارخانه باتری خودرو های الکتریکی به ارزش ۴ میلیارد پوند (۵.۲ میلیارد دلار) در بریتانیا بسازد و با این کار، رونق بزرگی را برای صنعت خودروی بریتانیا به ارمغان می آورد.
منبع:

1402/05/17
08:02:08
5.0 / 5
389
تگهای خبر: برق , تولید , خودرو , دستگاه
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است