نوآوری در خودرو های الکتریکی عامل سقوط شد

نوآوری در خودرو های الکتریکی عامل سقوط شد به گزارش نت واش، نوآوری در خودرو های الکتریکی پتانسیل رشد تقاضای مس را می کاهد.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، تحلیل گران صنعت خودرو اعلام کردند که خودرو های الکتریکی جدید تسلا و رقبا برای کارآیی بگونه ای طراحی می شوند که میزان استفاده از مس را می کاهد و این تغییرات می تواند رشد تقاضا را برای این فلز محدود کند چونکه نسل بعدی خودرو های برقی وارد بازار می شود.
افزایش شدید فروش خودرو های برقی با عنایت به رشد در چین، به این مفهوم است که تقاضا برای فلز مس تا پایان دهه به رشد خود ادامه خواهد داد اما بر مبنای دو پیشبینی اخیر، نوآوری در خودرو های الکتریکی بعنوان یک عامل محدودکننده ظاهر شده است.
خودرو های الکتریکی تا ۸۰ کیلوگرم مس و چهار برابر مقدار مصرف شده در یک وسیله نقلیه موتور احتراقی معمولی استفاده می نمایند. گلدمن ساکس در گزارشی اعلام نمود که خودرو های الکتریکی دو سوم رشد تقاضای جهانی مس پارسال را به خود اختصاص داده اند اما سازندگان خودرو های الکتریکی و باتری راه هایی پیدا کرده اند که مس کمتری برای هر وسیله نقلیه مورد نیاز است.
محققان تخمین خویش را جهت استفاده از مس در خودرو های برقی به ۵۱ تا ۵۶ کیلوگرم تا سال ۲۰۳۰ کاهش دادند. این در مقایسه با پیشبینی قبلی ۶۵ تا۶۶ کیلوگرم در مدت مشابه کاهش است. گلدمن ساکس تخمین زده است که مس در یک خودروی الکتریکی تا سال ۲۰۳۰ به ۶۵ کیلوگرم در هر وسیله نقلیه در مقایسه با برآورد ۷۳ کیلوگرم پارسال کاسته می شود.
پیشبینی می شود که تقاضای مس برای خودرو های برقی امسال یک میلیون تن و تا سال ۲۰۳۰ به ۲.۸ میلیون تن برسد.
طبق گزارش رویترز، کارشناسان انتظار دارند که خودرو های برقی و پلاگین هیبریدی ۴۲ درصد از خودرو های فروخته شده در سطح جهان را در سال ۲۰۳۰ به خود اختصاص دهند که در مقایسه با پیشبینی یک سوم پیشبینی شده قبلی، بیشتر است.



1402/04/18
09:26:28
5.0 / 5
411
تگهای خبر: بازار , برق , خودرو , صنعت
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است