اعلام قیمت جدید محصولات ایران خودرو بعد از اصلاح

اعلام قیمت جدید محصولات ایران خودرو بعد از اصلاح نت واش: طبق مصوبه 16خرداد ماه، شورای رقابت با در نظر گرفتن افزودن استانداردهای الزامی و اختیاری از تیر ماه، قیمت 28 محصول ایران خودرو را نسبت به قیمت های مصوب فروردین ماه تغییر داد و قرار شد از شروع تیر ماه قیمت های جدید مبنا قرار گیرد؛ بدنبال این مساله ایران خودرو فهرست جدید قیمت محصولات را بعد از اصلاح منتشر نموده که برمبنای آن قیمت دناپلاس نیز اصلاح شده است.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، برمبنای جدول ارائه شده از طرف دفتر صنایع خودرو وزارت صمت در فروردین ماه امسال، زمانبندی اجرای استاندارهای ۸۵ گانه به تفکیک گروههای خودرویی اعلام گردید که طبق آن، استانداردهای جدید برای گروه خودرو های سواری (گروه خودرویی M۱) تعریف و نهایت زمان اجرائی شدن آنها تیر ماه ۱۴۰۲ در نظر گرفته شده بود؛ بدین سبب ضروری بود که خودرو ها تا پایان تیر ماه، بتوانند تمام موارد استانداردهای ۸۵گانه را پاس کنند.
باتوجه به الزام تولید تمام محصولات برمبنای استانداردهای الزامی جدید از شروع تیرماه، اطلاعات و آمار برمبنای اعمال استانداردهای جدید خودرو و تغییرات فنی خودرو ها بر روی محصولات، توسط گروه صنعتی ایران خودرو به شورای رقابت ارسال و اعلام شد؛ باتوجه به افزوده شدن استانداردهای الزامی و اختیاری از تیر ماه، قیمت محصولات گروه صنعتی ایران خودرو مشمول تغییرات قیمتی شد و برمبنای آن با تصویب شورای رقابت، نسبت به مصوبه افزایش قیمت فروردین ماه، قیمت ۲۵ محصول افزایش و قیمت سه محصول کاهش یافت، کرده است.
نکته جالب اینجا بود که برای محصول دناپلاس ایران خودرو، با کمی بالا و پایین کردن نرخها میان دو محصول دناپلاس توروبو و دناپلاس، قیمت دناپلاس توروبو را برای خودرو دناپلاس لحاظ و برای مشتریان فاکتور کرد.
این اقدام منجر به این شد که در پی اعتراض مشتریان، شورای رقابت قیمت دناپلاس را مجدد در جلسه این شورا مورد بررسی قرار دهد؛ این جلسه برگزار و برمبنای آن قرار شد قیمت این خودرو برمبنای مصوبه شورای رقابت، اصلاح شود.
در نهایت بعد از کشمکش های فراوان بین ایران خودرو و مشتریان و ارجاع موضوع به شورای رقابت، در مورد قیمت خودروی دناپلاس، شورای رقابت قیمت های اصلاح شده این محصول را (۳۴۹ میلیون و ۸۰۱ هزار و ۲۴۸تومان) بجای قیمتی که برای مشتریان فاکتور شده بود (۴۰۸ میلیون و ۹۶۷ هزار و ۴۸۲ تومان) را اعلام نمود.
برمبنای آن چه که مقرر بود از شروع تیر ماه، قیمت جدید محصولات (پس از اصلاح قیمت ۲۸ محصول)، مبنا قرار گیرد، فهرست جدید محصولات این شرکت انتشار یافته که اصلاح قیمت دناپلاس نیز در آن لحاظ شده است.


منبع:

1402/04/04
09:02:48
5.0 / 5
289
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است